Lucia Tallová zatvára maľby do vitrínok

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 13. 6. 2016

Nápaditá maliarka Lucia Tallová vystaví svoje diela v Kasárňach/Kulturparku. Uvidíme jej aktuálnu tvorbu, ale aj novinku, špeciálne vznikajúcu pre daný priestor. Do Galérie Alfa prinesie more v rámci svojej prvej sólovej prezentácie v Košiciach.

Mladá slovenská umelkyňa je na súčasnej domácej scéne neprehliadnuteľná. Rozumie si s akvarelom, tušom a na jej dielach výrazné farebné prvky nenájdete. Dominuje u nej čierna a biela. Svoju prácu nám ukáže od 29. júna v Kulturparku na vernisáži o 18:00.

12079616_10154216702675830_6279522060824833548_n

More za sklom

Lucia momentálne pracuje na nových veľkoformátových maľbách s témou mora. Inšpiráciu stretla počas tvorivého pobytu v Kalifornii v roku 2014. Séria pozostáva z objektov, koláži a akvarelov z tušových malieb morských horizontov na papieroch. Autorku zaujali motívy historických pohľadníc a fotografií s typickou prímorskou scenériou. Svoje zbierkové predmety zatvára do rámov ako do vitrínok. Diela dotvára čiernou linkou, stužkou, škvrnou, pokrčeným papierom alebo čipkou. Maliarskym zásahom dovolí prechádzať z fotografie až na podklad. Jej more sa tak vylieva a horizont sa stáva nekonečným. Uvidíme inštalácie na stoloch až po veľké plátna na stenách. Všetko doplní videoanimácia.

Lucia Tallová má pozoruhodný a nezameniteľný maliarsky štýl, vďaka ktorému ju ľahko rozpozná laické aj odborné oko. Za svoj doterajší výkon získala viacero ocenení – Strabag Artaward International 2010, Nadácia VÚB – Maľba roka 2013 a vystavovala svoje diela na niekoľkých samostatných výstavách. Medzi nimi napríklad v Prahe, Viedni, Ostrave, Hong Kongu. Do zoznamu jej čoskoro pribudnú Košice. Maliarkina výstava Before the beginning after the end pobudne v Kulturparku do 4. septembra.

Lucia Korečková, K13


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Lucia Tallová zatvára maľby do vitrínok

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems