Komunitná záhrada na Furči hľadá nové posily

| K13 a VÝMENNÍKY | 2. 5. 2016

Mať vlastnú záhradu je v meste celkom náročné. V blízkosti panelákov sa pozemky, ktoré by sa na to dali použiť, veľmi nevyskytujú. A pestovať čosi pod oknami či balkónmi, akosi nie je to pravé orechové.

My, mestské tvory, sme často odsúdené na španielske paradajky, maďarskú mrkvu či talianske jablká, smutne si vzdychne väčšina z nás pri vstupe do jedného z mnohých supermakertov.

Nemusí to byť až také zlé

Povedala si skupina mladých ľudí a rozhodla sa premeniť rozľahlú trávnatú plochu pri Výmenníku Jegorovovo na plnohodnotnú záhradu.  Bude to zároveň miesto oddychu a aktívneho trávenia voľného času pre susedov z okolia, niečo ako outdoor posilňovňa s bylinkovými, kvetinovými a zeleninovými záhonmi.

Jegorovovo (2)

Pohľad na Výmenník Jegorovovo z miesta budúcej Komunitnej záhrady Furča.

Koho je to nápad?

Skalné jadro Komunitnej záhrady Furča tvoria tri mladé ženy: fitness trénerka Radka, ktorá vo voľnom čase študuje medicínske skriptá, komunitná umelkyňa Ľudka a kultúrna mediátorka výmenníka Mirka. Teda odpoveď na otázku je: Niekto, koho zaujíma verejný priestor a stará sa o rozvoj svojho okolia.

Ak si zvedavý, čo týchto kreatívcov motivuje, alebo ťa myšlienka spoločnej záhrady v meste oslovila, napíš nám na www.vymenniky.sk, alebo sa príď osobne zoznámiť. Skupina sa stretáva vo Výmenníku Jegorovovo každú stredu od 15.00.

Renáta Zolnaiová
Foto: Dávid Pačut


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Komunitná záhrada na Furči hľadá nové posily

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems