Do divadla príde Otec

| Pozvánky | 30. 5. 2016

Poslednou premiérou Štátneho divadla Košice v aktuálnej sezóne je uvedenie príbehu o starostiach starnutia súčasného francúzskeho autora Floriana Zellera s názvom Otec. V réžii Jána Luterána uvedie inscenáciu na Malej scéne činoherný súbor 10. júna o 19:00.

„Čierna komédia Otec je o starnutí, o Alzheimerovi, o stareckej demencii, o zodpovednosti detí k rodičom aj o starostlivosti o nich. Ale je to aj rekonštrukcia rôznych spomienok, jednotlivých čriepok mysle, ktoré si starnúci človek snaží nejako zoradiť. Otec je krehká hra o (ne)bežných starostiach, ktoré naše starnutie sprevádzajú. Príbeh sa skladá ako detektívka, ale aj ako sled imaginatívnych obrazov. André chce mať svoj pokoj, ale zrazu akosi nič okolo neho nedáva zmysel…,“ hovorí dramaturgička Miriam Kičiňová.

Ľubomír Záhon a Henrieta Kecerová na skúške inscenácie Otec.

V hlavnej úlohe Andrého sa predstaví, a na dosky vráti, dnes už dôchodca, herec Ľubomír Záhon. Okrem neho diváci uvidia Adrianu Ballovú v úlohe jeho dcéry Anne, ale aj Stanislava Pitoňáka, Tatianu Polákovú, Petra Cibulu a Henrietu Kecerovú. Kostýmy pre nový titul navrhla Eva Kleinová a scénu a svetelný dizajn pripravil Ján Ptačin.

Svjatoslav Dohovič
Foto: autor


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Do divadla príde Otec

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems