Young & Fresh výstava: Niekto o mne vie všetko

| Pozvánky, Tipy z redakcie | 4. 4. 2016

Východoslovenská galéria zažila 17. marca nával ľudí. Prišli záujemcovia o umenie a tiež obdivovatelia talentovanej košickej výtvarníčky. Desiatky návštevníkov, mladých aj starších sa zúčastnili otvorenia výstavy Svetlany Fialovej: Niekto o mne vie všetko. Zajtrajšie noviny na vernisáži nechýbali.

Mladistvá aj svieža a pritom plná symbolov odkazujúcich na vážne témy, ako sú vzťahy či dianie v spoločnosti. Aj takýto pocit vo vás môže zanechať výstava Svetlany Fialovej. V galérii prezentuje sériu kresieb vznikajúcich v období, keď plánovala návrat z Londýna späť do Košíc a pokračuje v tomto smere naďalej aj doma. V autorkinej práci vidíme jej záujem o rôzne informácie, valiace sa na nás z internetu. Sú tam aj okolnosti prinášané jej každodenným životom, ako bola zmena miesta pôsobenia a následná strata tamojších blízkych priateľov. V dielach sa nepúšťa do podrobných ilustrácií, ale dominujú v nich monumentálne figúry. „Často vychádzam zo svojho osobného príbehu. Sú tu vzťahové veci, moja reakcia na kultúrno-spoločenskú situáciu. Každá kresba sa venuje inej téme. Nebojím sa povedať, že je to o láske, o priateľstve, o tom, čo ma hnevá, čo sa deje v spoločnosti. Ale snažím sa to zakódovať a urobiť zaujímavé,“ priblížila svoje kresby Svetlana Fialová.

2 sveta

Na záver nám zdôraznila, že nie je spisovateľkou, ktorá by vedela svoje príbehy napísať do denníka. Je výtvarníčkou, a preto slová na papieri nahrádza rôznymi symbolmi na plátne. Práce košickej umelkyne budú visieť v galérii do 21. mája.

Lucia Korečková
Foto: VSG


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Young & Fresh výstava: Niekto o mne vie všetko

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems