Na festival Rastieme s deťmi zavíta riaditeľ prvej demokratickej školy na Slovensku

| Pozvánky | 8. 4. 2016

23. apríla sa v Košiciach v materskom centre Delfínik uskutoční prvý ročník jednodňového festivalu kontaktného rodičovstva a rešpektujúcej výchovy detí určený hlavne pre tehotné ženy a rodičov menších či väčších detí pod názvom Rastieme s deťmi.

Dospelí môžu na festivale navštíviť kvalitné prednášky, ktoré budú mať pod palcom lektori a prednášajúci zo Slovenska i Čiech. Budú sa týkať zdravého nosenia detí v šatke či nosiči, masáží detí a dojčiat či zdravého obúvania od malička. Tému kontaktného rodičovstva komplexne zhrnie Lucie Harnošová z Brna, skúsená lektorka v tejto oblasti. Jedným z lektorov a prednášajúcich, a zároveň hlavným hosťom, bude riaditeľ prvej demokratickej školy v Banskej Bystrici Aleš Štesko. Aleš má dlhoročné skúsenosti s prácou s deťmi, rodičmi a učiteľmi. Myšlienkou školy, na ktorej učí, okrem iného je, že deti dokážu riešiť svoje problémy so zdravým sebavedomím, komunikujú a poradia si, hoci ináč, ako to od nich očakávajú dospelí.

„Veľmi sa teším, že pozvanie na festival prijal práve Aleš Štesko, ktorý má vášeň pre učenie detí bez použitia sily a dospeláckej manipulácie“, povedala organizátorka Lenka Elečková.

Účastníci sa môžu tešiť na jeho prednášku pod názvom „Skutočné problémy problémových i poslušných detí“ po ktorej bude nasledovať blok intuitívnych hier pre deti aj dospelých „Učenie s vášňou“. Paralelne s prednáškami pre dospelých bude deťom k dispozícii herňa, ktorej súčasťou budú kreatívne dielne, netradičný hudobný workshop, skákací hrad, trampolína, maľovanie na tvár a detský kútik.

obrázok RSD

Festival sa koná v spolupráci s občianskym združením A centrum Košice – vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo a občianskym združením Dračia stopa, ktoré sa venuje aktivitám pre deti a mládež do 26 rokov. Zároveň je súčasťou realizácie mikroprojektu v rámci štúdia Sokratovo inštitútu, ktorý realizuje Živica. Finančne ho podporila Mestská časť Košice – Západ.

Lístky na festival sú dostupné na webovej stránke www.lele.sk/rastiemesdetmi a v obchode Brána k deťom na Bočnej 6 v Košiciach. Pred festivalom je ich hodnota pre dospelého účastníka 5 €, na mieste konania festivalu 7 €. Deti a mládež do 18 rokov majú vstup bezplatný.

Viac informácií nájdete na www.lele.sk/rastiemesdetmi alebo www.facebook.com/rastiemesdetmi.

Podporiť ho môžete prostredníctvom www.startlab.sk/RastiemeSdetmi


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na festival Rastieme s deťmi zavíta riaditeľ prvej demokratickej školy na Slovensku
  1. wav, vyzerá to na super akciu, konečne niečo v Košiciach aj pre mamičky

    Komentoval Slávka dňa 08.04.2016 o 21:36:03Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems