Inšpiratívne KidLaby menia deti na maliarov aj muzikantov

| K13 a VÝMENNÍKY | 18. 4. 2016

Visual KidLab pretvorí 2. poschodie budovy Bravo v Kulturparku na maliarsky ateliér. Deti budú 18. a 25. apríla kresliť na tému Podoby súčasnej maľby. Podľa ukážok diel umelcov si vyskúšajú rôzne techniky a postupy. Lektorka Petra Housková privíta malých výtvarníkov od 16:30. A rodičia! Vyzbrojte deti starým oblečením, aby si mohli nakresliť obrázok aj „na seba“.

1 kidlab

Ak si myslíte, že by deti mohli vymeniť hrnce a varechu za skutočný hudobný nástroj, vezmite ich 20. a 27. apríla na Music KidLab do budovy Bravo. Róbert Egreši im od 16:30 prezradí viac o jednoduchých strunových nástrojoch. Workshop je pre deti od 4 rokov a domov si po ňom odnesú aj vlastnoručne vyrobený strunový nástroj.

Lektorka Janka Duchoňová si pripravila výtvarný workshop Joan Miro – hravé formy. V rámci projektu DVA sa 24. apríla od 15:30 dostanete v Hale umenia do obdobia tzv. snových malieb, v ktorých španielsky maliar tvoril. Tí najmenší budú spolu s rodičmi a lektorom kresliť a naučia sa, ako výtvarné umenie vznikalo.

2 kidlab

Lucia Korečková
Foto: K13
 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Inšpiratívne KidLaby menia deti na maliarov aj muzikantov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems