Divadlo nad vecou s veselohrou Grófky zaplnilo sálu Kulturparku

| K13 a VÝMENNÍKY | 18. 4. 2016

Do Kasární/Kulturparku sa 5. apríla podvečer presťahoval hotel Ružový púčik. My sme ho navštívili a z pozície diváka sledovali hercov Divadla nad vecou v ich novej veselohre Grófky. Návštevníci odchádzali po predstavení vysmiati a my tiež. Túto komédiu preto rozhodne odporúčame. Ochotníci nám zahrajú aj 1. júna počas USE THE C!TY festivalu. 

Grófky sú novou autorskou hrou Divadla nad vecou a veríme, že bude mať úspech. Lebo situácie sú komické, zápletky nečakané a dialógy hercov vtipné.

Počas celej hry sledujete, ako až prehnane starostlivá a rázna matka – Grófka špehuje svojho syna Viliama a jeho snúbenicu Valentínu v hoteli Ružový púčik. Sparingpartnerku jej robí prostoreká slúžka Eržébet. V tom istom čase sa tam koná konkurz na striptérky, grófky slečny Rafael, a tak sa v danom momente zapletie všetko, čo sa dá. Hlavnú rolu Grófky si zahrala Mirka Rybárová: „Moja postava sa mi hrala veľmi dobre, aj keď trvalo dlhšie, kým som sa s ňou stotožnila. Teraz sme už kamarátky. Počas skúšania, ale aj celkovo na javisku, bolo pre mňa asi najťažšie nosiť vysoké opätky.“ So smiechom dodala, že jej postava je tiež veľmi ukričaná, čo je rovnako náročné. Po predstavení sme zašli aj za režisérom komédie Michalom Magurom. Svojich hercov zhodnotil veľmi stručne: „Pre niektorých bola dnešná premiéra prvou hrou, takže som spokojný a myslím si, že diváci boli tiež.“

2 grofky

Mimochodom, ak by ste sa chceli stať hercami Divadla nad vecou, stačí prísť na ich skúšky do Výmenníka Brigádnická v utorok a vo štvrtok o 17:00.

Lucia Korečková
Foto: Dávid Pačut


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Divadlo nad vecou s veselohrou Grófky zaplnilo sálu Kulturparku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems