ČARO KIMONA – ukážky tradičného japonského oblečenia

WORKSHOP DANY HASHIMOTOVEJ

| Pozvánky | 11. 4. 2016

Termín podujatia:  17. apríl 2016 –  v nedeľu o 14.00 hod.
Usporiadateľ:         MGR. DANA HASHIMOTOVÁ  
Miesto konania:    Slovenské technické múzeum, Hlavná 88, Košice

Workshop zameraný na japonskú kultúru odievania bude prezentovať typický odev Japoncov –  tradičné kimono.  Japonské lektorky Asako SONOBE, Široko KOBAJASHI a slovenská rodáčka Dana Hashimotová priniesli z krajiny vychádzajúceho slnka autentické kimoná ako ukážky oblečenia svojich krajanov. Počas obliekania ,,dobrovoľníkov” podajú sprievodný výklad o  materiáloch, vzorovej a farebnej symbolike, doplnkoch ku kimonu, ako aj o pravidlách obliekania si kimona podľa veku, ročného obdobia, konkrétnej príležitosti a pod.

Viete, že?

– cena luxusného kimono sa vyrovná cene kvalitného, nového automobilu, napriek tomu si   ich majiteľky dnes oblečú často len jedenkrát v živote
– každé kvalitné kimono je originál, existuje z neho len jediný kus
– najluxusnejšie kimoná sú na 100% ručné práce, ich výroba začína pestovaním priadky morušovej.

Workshop Čaro kimona bude doplnený o ďalšie zaujímavosti a  ochutnávku typického japonského zeleného čaju.

plagat_caro_kimona_opt-page-001

DANA HASHIMOTOVÁ

Od roku 1985 žije v Japonsku. Charakteristická pre ňu je dokonalá znalosť Japonska, jeho kultúry, tradícií, zvyklostí a mentality ľudí z krajiny vychádzajúceho slnka.  Je rodáčka z Rožňavy. Absolvovala štúdium na  FF UK v Prahe, odbor orientalistika-japonológia. Pracuje na voľnej nohe ako tlmočníčka/prekladateľka, vysokoškolská lektorka cudzích jazykov a koordinátorka pravidelných zájazdov sólistov Štátnej opery Banská Bystrica do Japonska. Vedľa odborných prekladov sa venuje aj prekladaniu krásnej literatúry z  aj do japončiny. V slovenčine jej knižne vyšli zatiaľ diela dnes najpopulárnejšieho japonského autora Harukiho MURAKAMIHO, a to trilógia ,,Kronika vtáčika na kľúčik” a ,,Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania”. V súčasnosti pracuje na preklade zbierky poviedok ,,Slon mizne”.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: ČARO KIMONA – ukážky tradičného japonského oblečenia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems