Pohnutá minulosť, prach v spomienkach

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 21. 3. 2016

Priestory Kunsthalle naplní umenie dvoch autoriek, Zdeny Kolečkovej a Michaely Thelenovej. Vernisáž s názvom Prach v medzerách/Dust in the Gaps sa konala 15. marca. Výstava potrvá do 24. apríla. 

CTL_Prach_118x175-page-001

Odsun sudetských Nemcov, nedokončená transformácia po roku 1989, strata historickej pamäti krajiny, xenofóbia a nacionalizmus vo vyhrotenej podobe. Tematický okruh, ktorý zaujal autorky vystavených diel, je široký. Svoj retrospektívny pohľad upierajú na pohnutú minulosť mesta Ústí nad Labem a industriálny ráz neďalekej podkrušnohorskej aglomerácie. Prach v medzerách je vlastne prachom, ktorý sa usadil v spomienkach. Umelkyne ho víria každá svojím osobitým prístupom, čím vznikajú originálne umelecké realizácie.

Zdena Kolečková a Michaela Thelenová v súčasnosti patria k silnej generácii autoriek výtvarného umenia v susednom Česku. Tvoriť začali v 90. rokoch 20. storočia a postupne sa presadili v prostredí mesta Ústí nad Labem. Spomedzi rôznych umeleckých techník si našli cestu k digitálnej fotografii a jej schopnosti odzrkadliť skryté významy či pravdivo zachytiť realitu.

Patrícia Papcunová a K13


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pohnutá minulosť, prach v spomienkach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems