Dostaňte sa do T-Systems Slovakia vďaka vzdelávacím programom

| T-Systems | 7. 3. 2016

Spoločnosť T-Systems Slovakia ponúka široké spektrum príležitostí. Môžete sa stať súčasťou jej zaujímavých vzdelávacích programov. Tak prečo si nevybrať práve „Téčko“ ako budúceho zamestnávateľa?

Stále platí, že školy mnohokrát vyprodukujú študentov s nedostatočnými praktickými zručnosťami. Firma T-Systems Slovakia sa preto rozhodla vytvoriť pre absolventov stredných či vysokých škôl, ale aj pre ľudí, ktorí by radi zmenili svoju profesiu, vzdelávacie programy. Naučíte sa nové veci a získate užitočné informácie. Tie vám vo výsledku môžu v T-Systems Slovakia zabezpečiť pracovné miesto.

Zaujímavo znie program IT Farma. Programátori sa nájdu v Development Academy. Pripravuje sa tiež ABAP Unit a SAP Academy, kde spoznáte aktuálne najžiadanejší softvér. Okrem toho firma aj v tomto roku zorganizuje obľúbený Coderfest, Sportify a Hackaton. Predstavme si programy krok po kroku.

lektori

Lektori SAP Academy, Tomáš Marcinko a Ján Ďurišin.

IT Farma aj pre historikov či biológov

Náplň práce po absolvovaní IT farmy je jasná. Správa aplikácií. V tomto vzdelávacom programe nájdu miesto študenti, ale aj ľudia z rôznych profesijných oblastí, túžiaci po rekvalifikácii. Potvrdzujú to slová vedúceho programu Antona Vlasatého: „Je to unikátna možnosť. Záujemcovia majú šancu začať pracovať v oblasti, ktorá zažíva boom. Existuje aj perspektíva mať v budúcnosti netradičné zamestnanie s adekvátnym finančným ohodnotením.“ Podmienkou vstupu do IT Farmy je plynulá angličtina alebo nemčina, stredoškolské, prípadne vyššie ukončené vzdelanie, komunikatívnosť a chuť naučiť sa niečo nové. Po pohovore sa stávate automaticky zamestnancom T-Systems Slovakia po dobu troch mesiacov. V rámci nich prechádzate vzdelávacími kurzami. Z ponúkaných možností si vyberiete tému a s pomocou lektorov ju spracujete ako domácu úlohu. Po troch mesiacoch si manažéri zvolia do tímu vhodných kandidátov. Prvá farma začína 15. apríla. Aktuálne prebiehajú pohovory, takže ak vás zaujala, hláste sa.

3 academy

Development Academy.

Programátorom s Development Academy

Hlavným cieľom Development Academy je nájsť talenty v objektovom programovaní. V hľadáčiku má predovšetkým absolventov, ale nie vyslovene. Alexander Ivan z tímu akadémie vysvetľuje: „Zo školy vyjde veľmi málo programátorov, preto chceme dať šancu tým, ktorých táto práca zaujíma, no nemali možnosť rozvíjať sa v nej. U nás tak dostanú veľmi dobrý základ do budúcnosti.“ Kandidátom by nemalo chýbať analytické myslenie. Mali by rozumieť algoritmizácii. Angličtina je samozrejmosťou, nemčina výhodou. Po úspešnom pohovore trvá Development Academy tri mesiace. Na úvod sa naučíte všetko potrebné na to, aby ste vedeli vytvoriť webovú stránku. V prítomnosti lektorov približne po dvoch až troch týždňoch prechádzate na reálne riešenia a tvoríte aplikáciu. Prihlasovanie do Development Academy sa už začalo. Reálne štartuje 15. apríla. Ak by ste to nestihli, druhú šancu máte 1. júna.

2. foto práca študentov na projekte

Práca študentov na projekte.

ABAP Unit a SAP Academy

Názvy týchto dvoch programov nás na prvé počutie poriadne vystrašili, ale nemusíte sa báť. V princípe ide o dokonale fungujúcu dvojicu. Jej gro tvorí programovanie. Môžete pracovať ako SAP konzultanti alebo ABAP programátori. Rozoberme si krok po kroku, o čo ide. SAP predstavuje softvér, kde sa dá veľa vecí nastaviť. To, čo sa ale nastaviť nedá, naprogramuje ABAP. Jednoducho povedané, ABAP je programovacím jazykom pre SAP. Daniel Ban, vedúci ABAP tímu prezrádza: „Práca so SAP-om je veľmi perspektívna. V Európe by pribudlo tisíce pracovných miest, keby sa našli ľudia, ktorí vedia pracovať s týmto softvérom. Požiadaviek na prácu s ním je mnoho, no trh ich nedokáže naplniť.“ V T-Systems Slovakia sa tak môžete naučiť veľmi užitočný druh programovania. SAP Academy je momentálne v procese prípravy. Spustiť by ju mali ešte v tomto roku a fungovať bude vo večerných hodinách. ABAP univerzita by mala prebiehať v marci alebo apríli. Oba programy sú určené pre študentov, ale aj pre kohokoľvek, kto by prácu so SAP softvérom privítal.

1 academy

Hackaton udržal študentov na nohách

Počas minulého roka sa spoločnosť T-Systems Slovakia v Košiciach prezentovala študentom v rôznych marketingovo orientovaných programoch. Prebiehali zábavnou formou doplnenou o zaujímavé informácie. Zaznamenali veľký úspech, preto ich T-Systems Slovakia zopakuje opäť.

Jednou z možností, ako sa firma dostáva do kontaktu so svojimi budúcimi, možno potenciálnymi kolegami, je program Hackathon. Vlani v novembri študenti 24 hodín bez prestávky kódovali a programovali. Nakoľko firma spolupracovala aj s Mestom Košice, výsledkom ich kódovania boli aplikácie. Priniesli návrhy a riešenia, ako čo najefektívnejšie zvládnuť či vyriešiť problémy v meste. Hackathon sa na zozname programov pre študentov nachádza aj v roku 2016. Druhý ročník prebehne v jeseni.

Ďalšou akciou, kde spoločnosť prezentovala svoje portfólio, bol Coderfest v študentských internátoch na Jedlíkovej ulici. Jednotlivé oddelenia priateľskou formou rozdávali informácie o svojej práci na všetky strany. Podobnou aktivitou bol aj program Sportify. Nechýbali športové hry. Študenti, ale aj zamestnanci T-Systems Slovakia si užili kopec zábavy. Súťažili medzi sebou tímy vysokoškolákov proti „téčkarom“. Odmenou boli rôzne hodnotné ceny. Obe podujatia sa uskutočnia aj v tomto roku.

Ako sa prihlásiť?

Klikajte na profil spoločnosti na Facebooku a tiež Linkedin, kde je info o aktuálnych projektoch (IT Farma, Development Academy). Už v tomto týždni tam nájdete aj informácie o ABAP Unit a SAP Academy. Všetky otvorené pozície sú tiež na webe www.t-systems.sk v záložke kariéra – aktuálne pozície, alebo na rôznych portáloch, ako napríklad Profesia.

V každom zo spomínaných programov získate skúsenosti, zručnosti a informácie potrebné na to, aby ste mohli pracovať v T-Systems Slovakia. Nemyslite na to, že by ste pracovali len v IT firme. V uplynulých rokoch rozšírila svoje portfólio napríklad o vývoj v oblasti SAP softvéru a  komunikatívnych služieb.

Lucia Korečková
Foto: archív T-Systems Slovakia


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dostaňte sa do T-Systems Slovakia vďaka vzdelávacím programom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems