Rozprávková krajina

| Pozvánky, Tlačové centrum | 1. 12. 2015

V knižnici sa na dva týždne udomácnila babka z klbka, čert český domáci, permoník knižný, kamilkový dedko, zašívač… Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozýva širokú verejnosť do svojich priestorov na putovnú výstavu bábok českej ilustrátorky a výtvarníčky Vítězslavy Klimtovej pod názvom „Rozprávková krajina“, ktorá potrvá do 11.12.2015.

Vítězslava Klimtová je česká spisovateľka, grafička, ilustrátorka, známa objaviteľka rozprávkovej krajiny plnej strašidielok, škriatkov, víl, rusaliek, ktoré s trochou fantázie každý nájde vo svojom okolí. Hlavne malé deti si urobia svoj rozprávkový svet vo svojich predstavách. Toto je dar pani Klimtovej. „O pani Klimtovej sme sa dozvedeli, že vytvorila viac ako sedem stoviek bábok od výšky niekoľkých centimetrov až po bábky v životnej veľkosti. Veľké množstvo bábok možno uvidieť v Rozprávkových krajinách, ďalšie na rôznych stálych výstavách, ktoré putujú krížom krážom knižnicami a rôznymi inštitúciami po celej Českej republike i Slovenskej republike“ povedala pracovníčka knižnice a dodala, že o výstavu je veľký záujem a preto sa na jednotlivých miestach zdrží vždy veľmi krátko.

Na putovnú výstavu bábok pozývame nielen deti, ale aj dospelých. Do 11.12.2015 sa nachádza v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová 3 a záujemcovia si ju môžu prísť pozrieť v rámci výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

tv_rozpravkova_krajina


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rozprávková krajina

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems