Košice zvládli prvú etapu veľkej rekonštrukcie električkových tratí a modernizácie uzlov na výbornú

| Mesto Košice | 14. 12. 2015

Mesto Košice ako investor ukončilo prvú etapu Stavby integrovanej koľajovej dopravy Košice. Keby nezačalo rekonštruovať električkové trate a modernizáciu siedmich električkových uzlov naraz, nemohlo by čerpať finančné prostriedky z eurofondov na nákup nových električiek. Košice takto získali celkovo až 114 miliónov eur (40 miliónov eur – rekonštrukcia el. tratí; 20 mil. eur – rekonštrukcia el. uzlov; zvyšok – nákup nových električiek). Keďže bežný rozpočet mesta je „iba“ 136 miliónov eur, bez eurofondov by Košice rekonštrukciu tratí z vlastného rozpočtu „neutiahli“. Podmienkou získania peňazí z Európskej únie však bolo, že všetky musia byť preinvestované a aj zúčtované do konca roka 2015.

Projekt rekonštrukcie električkových tratí je najväčšou investíciou do modernizácie košickej koľajovej dopravy za posledné desaťročia a veľkým krokom do budúcnosti. Stavba si vyžiadala množstvo práce, trpezlivosti a pochopenia zo strany Košičanov (kvôli nevyhnutným dopravným obmedzeniam), ale výsledok stojí za to. Obyvatelia mesta dostali úplne nové električkové trate s moderným informačným systémom, čaká ich tichšie, pohodlnejšie, bezpečnejšie a ekologickejšie cestovanie v úplne nových električkových súpravách.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

ZaakladnyKamenIKD22

ZaakladnyKamenIKD14

ZaakladnyKamenIKD11

ZaakladnyKamenIKD24


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice zvládli prvú etapu veľkej rekonštrukcie električkových tratí a modernizácie uzlov na výbornú

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems