Vo Fuge sa predviedli vokálne skupiny

| Hudba, Reportáž | 29. 11. 2015

Festival vokálnych skupín Legato sa v Košiciach konal po tretí raz a opäť divákov potešil výberom toho najlepšieho, čo medzi slovenskými vokálnymi skupinami máme. Brilliant, Musica Nostra, Five Style a Free Voices sa v Kultúrnom centre kresťanov FUGA predstavili v dňoch 13. až 15. novembra a priniesli výnimočný hudobný zážitok.

Tvoriť vokálnu hudbu sa medzi muzikantmi považuje za to najzložitejšie, čo môže spevák zakúsiť. O veľkom talente a hudobnom cítení presvedčili na koncertoch všetky skupiny a dokázali, že nič nie je nemožné. Hudba bola živá, hravá a energická, občas by som ani neverila, aké zvuky sa dajú ústami napodobniť. Predstavenia sprevádzali humorné príbehy a chvíľami som mala pocit, že sedím doma v obývačke a skupina nadaných hudobníkov mi spríjemňuje večer. Také pohodové a ušiam lahodiace boli jednotlivé vystúpenia.

A ako hodnotí festival samotná organizátorka a zároveňčlenka skupiny Brilliant, Mirka Ivanová? „Hlavnou myšlienkou festivalu je spojiť a prezentovať na jednom pódiu rôzne vokálne skupiny. Je to dôležité aj pre nás, nielen pre divákov, môžeme sa spoznať a mnohé sa od seba naučiť. A to sa podarilo.“

Klára Hrenykóová


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vo Fuge sa predviedli vokálne skupiny

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems