Rodičia ochutnávali jedlá zo školských jedální

| Mesto Košice | 2. 11. 2015

Zabezpečiť správnu výživu detí a mládeže patrí medzi základne požiadavky hospodársky a kultúrne vyspelej spoločnosti, lebo zabezpečuje vhodné stravovanie a plní tiež výchovnú úlohu pri vytváraní stravovacích návykov. Školské stravovanie si v týchto dňoch pripomína 70. výročie existencie školského stravovania v Čechách a na Slovensku.

Pri príležitosti Svetového dňa výživy, ktorý sa oslavuje už od roku 1979 a každoročne si ho pripomína mnoho krajín vrátane Slovenska, usporiadalo včera oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice, v spolupráci so školskými jedálňami v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, prezentáciu jedál, ktoré sa pripravujú a podávajú deťom a žiakom v školských jedálňach.

Pozvanie do Spoločenského pavilónu prijali rodičia detí, ktoré sa stravujú v školských jedálňach, riaditelia základných, materských škôl a školských zariadení, aj samotné kuchárky. Podujatia sa, tak ako aj po minulé roky, zúčastnil tiež primátor Richard Raši, viceprimátorka Renáta Lenártová a vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Mária Kavečanská.

Primátor sa prítomným v úvode prihovoril a vyzdvihol prácu zamestnancov školských jedální. Vyjadril vďaku aj Márii Pancurákovej, referentke pre školské stravovanie z oddelenia školstva, ktorá si 13. 10. 2015 v Prahe na Medzinárodnej konferencii k 70. výročiu školského stravovania v Českej a Slovenskej republike prevzala morálne ocenenie ako členka Celoslovenskej sekcie školského stravovania.

Za zodpovednú prácu a aktívnu mimopracovnú činnosť bolo na morálne ocenenie primátora mesta Košice navrhnutých 12 zamestnancov školských jedální. Školské stravovanie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou škôl a školských zariadení, postupne sa zdokonaľuje a v dnešnej dobe plní dôležitú úlohu v zdravom vývine mladej generácie.

Informovalo Mesto Košice
Foto: Miroslav Vacula

ZdravaStrava51

ZdravaStrava52

1 ZdravaStrava1

2 ZdravaStrava7

3 ZdravaStrava13

ZdravaStrava44


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rodičia ochutnávali jedlá zo školských jedální
  1. No to by som chcela vedieť či boli spokojní, avšak ako tak pozerám na tie obrázky tak iste boli. Kto by nebol, veď to ešte len vyzerá dokonale ani si neviem predstaviť ako dokonale to musí chutiť, ach mňam hneď by som si taktiež dala, ja však teraz obmedzujem stravu a žijem len na http://www.najtelo.com/produkty/dostupna-zdrava-vyziva-pre-kazdeho-vitamin-c-psyllium-skorocel-goji-chia-semienka/chia-semienka-300g/ a zatiaľ sa držím dokonalo. Vlastne mi to popravde veľmi chutí! Avšak kto by si nedal všetky tie dobroty na fotkách..

    Komentoval dianočka dňa 30.07.2016 o 23:52:50Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems