November fotografie. FOVEMBER

| Pozvánky | 16. 11. 2015

FOVEMBER (17. – 22. 11.) chce v Košiciach vytvoriť dôstojné miesto na prezentáciu klasického média – fotografie. Rozsiahla spolupráca priestorov KLUB, DIG, Šopa, Kotolňa, Woont, Artforum a organizácií PhotoArt Centrum, Východné pobrežie, Dive Buki a Creative Industry Košice prinesie výstavy autorov zo Slovenska, Slovinska, Maďarska, Talianska, Španielska a Českej republiky.

Festival sa začne 17. novembra o 17:00 kolektívnymi vernisážami v KLUBe (Štúrova 11) a cez Synagógu (Zvonárska 5) a Šopu (Vitézov dvor) sa presunie do Kotolne a DIGu (Strojárenská 3). Výstavy budú v nasledujúcich dňoch otvorené od 16:00 do 20:00. Pecha Kucha Night Košice FOVEMBER špeciál sa začne 19. novembra o 20:20 vo Woonte (Strojárenská 3). Počas celého festivalu budú v Artfore (Mlynská 4) vybrané fotografické knihy s výraznými zľavami.

V KLUBe nájdete diela Kataríny Orešanskej, Tatiany Takáčovej, ostravské detaily Zuzky Šrámkovej, Sečovské bienále umenia od Tomáša Rafu, zemetrasenie Zsuszy Bakonyi, tvorbu Taliana Gabriela Micalizziho a Španielky brazílskeho pôvodu Thaís Medina. Šopu obsadí Dušan Kochol s výstavou Pochovajte ma pod smútočnou vŕbou a Kotolňa je vyhradená pre koncept nefotografie Michala Huštatyho. DIG bude patriť dvom skupinovým výstavám. Na jednej strane nájdete súčasnú mladú slovinskú fotografiu a na druhej prierez najlepšou tvorbou neformálneho ateliéru fotografie z Fakulty umení v Košiciach. Najlepšie na koniec. Synagóga na Zvonárskej ulici bude patriť legende československej fotografie Jinřichovi Štreitovi.

Pre viac info sledujte tiny.cc/fovember a instagram.com/fovember.

Mišo Hudák

fovember


Tags: , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: November fotografie. FOVEMBER

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems