Šikovníci na Hrnčiarskej ulici prekvapili exotickými chuťami i originálnymi tričkami

| Reportáž, Ulička remesiel | 7. 9. 2015

V poradí už šiesta kreatívna výstava na Uličke remesiel bola podľa slov návštevníkov i účastníkov najlepšou zo všetkých. Slnečné počasie, originálny ručne vyrobený plagát a možnosť inšpirovať sa tvorbou šikovných ľudí z celého východného Slovenska priviedli 21. augusta na Hrnčiarsku ulici plnú farebných stánkov deti i dospelých.

Na podujatí Šikovníci na Hrnčiarskej, organizovanom v rámci projektu Prechádzky uličkou remesiel, predstavila svoju hand-made tvorbu takmer tridsiatka šikovníkov. Malí si tu mohli vyrobiť vlastný odznak alebo sviečku z včelieho vosku, upliesť náramok, kresliť suchým pastelom či nechať sa pomaľovať na tvár netradičnými obrázkami podľa vlastného výberu (medzi najzaujímavejšie motívy patrila sova plamienka, krvilačný pavúk či vysnívaný domček). Veľkí sa zasa nechali zlákať ochutnávkou domácich džemov či papričiek Habanero rozdelených do piatich kategórií podľa štipľavosti. Vítanou súčasťou programu bolo hudobné vystúpenie dievčenského dua Calla či rozdávanie najnovšieho čísla našich/vašich Zajtrajších novín. Potešili aj otvorené remeselnícke dielne a stánky bylinkárky a šperkára z Hrnčiarskej ulice.

Novinkou tohto ročníka boli aj originálne trička s motívom priamo z dielne šikovníkov. Každý, kto má záujem pomôcť v príprave ďalších kreatívnych podujatí na Uličke remesiel, si ich môže zakúpiť prostredníctvom stránky www.hrnciarska.sk. „V budúcnosti by sme radi pripravovali takéto podujatia častejšie, aby mali šikovní Košičania viac možností ukázať, čo všetko dokážu,“ hovorí Jana Kopernická z neziskovej organizácie KRUK, ktorá projekt Prechádzky uličkou remesiel
zastrešuje.

Veronika Samková
Foto: Dana Karabinošová

Sikovnici_2015_1

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Šikovníci na Hrnčiarskej ulici prekvapili exotickými chuťami i originálnymi tričkami
  1. […] Zdroj: http://zajtrajsienoviny.sk/2015/09/sikovnici-na-hrnciarskej-ulici-prekvapili-exotickymi-chutami-i-or… […]

    Komentoval Šikovníci na Hrnčiarskej ulici prekvapili exotickými chuťami i originálnymi tričkami dňa 10.09.2015 o 13:47:54

  2. […] Zdroj: http://zajtrajsienoviny.sk/2015/09/sikovnici-na-hrnciarskej-ulici-prekvapili-exotickymi-chutami-i-or… […]

    Komentoval Šikovníci na Hrnčiarskej ulici prekvapili exotickými chuťami i originálnymi tričkami | Košice región umenia a kultúry n.o. dňa 28.10.2015 o 16:20:53Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems