Predstavenie knihy Gombások/Hubári

| Pozvánky, Tlačové centrum | 7. 9. 2015

Obec Silická Jablonica v rožňavskom okrese sa môže pýšiť svojou bezprostredne napísanou monografiou. Autorom knihy je miestny obyvateľ Jenő Kovács, ktorý ju vydal z lásky k svojej rodnej dedine. Publikácia s názvom Gombások/Hubári bude predstavená 17. septembra o 18:00 hod. v Akadémi Rovás (Kmeťova 34, Košice).

Pán Kovács, ktorý už prekročil vekovú hranicu sedemdesiatky otvorene vyjadruje svoje nie vždy lichotivé pripomienky o lesnom hospodárstve a poľovníctve a poukazuje na nepríjemnosti našej doby. Oproti týmto názorom stavia starú sedliacku formu života, hospodáriaceho človeka a jeho symbiotický vzťah ku prírode. Dvojjazyčné, maďarsko-slovenské vydanie je obohatené obrazovým materiálom a mapou, ktorá napomáha čitateľa v orientácii a oboznamuje ho s miestnymi názvami. V druhej časti knihy sa zaoberá bohatou poľovnícku minulosť obce a opisuje niekedy až desivé poľovnícke príbehy.

Na rozdiel od iných bežných a nudných miestnych monografií si čitateľ môže vziať do ruky príjemnú knihu s dobrým humorom. Názov knihy je odvodený od bohatej úrody húb v chotári obce, ktorá po dlhých desaťročia poskytovala živobytie pre miestne obyvateľstvo. Osobitnou zásluhou vydania je, že poskytuje príjemné čítanie nielen pre miestnych, ale aj pre tých, ktorí príbehy a účinkujúcich nepoznajú.

Gombások Hubári SK


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Predstavenie knihy Gombások/Hubári

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems