Andy Zorino a jeho verzia samsary

| Pozvánky, Reportáž | 20. 9. 2015

10. september • Košice • Múzeum Vojtecha Löfflera • Andy Zorino • Vernisáž výstavy Samsara

Múzeum Vojtecha Löfflera je známe tým, že často dáva šancu mladým. Premiérovú výstavu absolventa a nádejného umelca nájdete aj tentokrát v galérii na Alžbetinej. Košičan Andy Zorino, žiak Adama Szentpéteryho, sa aktuálne venuje téme cyklickej existencie a neustáleho putovania. Jeho výstava Samsara potrvá do 4. októbra.

Pojem samsara znamená cyklická existencia, neustály kolobeh vzniku a zániku. Andy Zorino túto tému pretavil do točiacich sa sukulentov, 3D spirituálneho kolotoča vyhotoveného z readymade lavičky, obojstranných magnetických obrazov visiacich na vešiakoch a geometrickej rustiky – architektonického prvku, do ktorého zapojil aj kúsky jogamatky. Slová sú tu prikrátke, zájdite sa radšej pozrieť osobne. Zorina fascinuje magnet, jeho schopnosť príťažlivosti a odpudivosti. Čo teda priťahuje a odpudzuje samotného autora? „Spiritualita a láska sú najväčšie sily, ktoré ma priťahujú. Odpudzujú ma všetky negatívne ľudské vlastnosti. V živote sa nachádzajú pozitívne aj negatívne javy vždy rovnakou mierou, ale zameriavam sa na to pozitívne.“

Lucia Radzová
Foto: Róbert Egréši

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino na svojej lavičke s rotujúcim obrazom.

Rotujúci obraz v lavičke vytvára pomyselnú hranicu medzi jin a jang.

Rotujúci obraz v lavičke vytvára pomyselnú hranicu medzi jin a jang.

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino - Samsara

Andy Zorino - Samsara

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Andy Zorino a jeho verzia samsary

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems