Spoznali sme piaty živel – ZAZ!

| Fotoriport, K13 a VÝMENNÍKY, Reportáž | 23. 8. 2015

Na veľké hviezdy sa vraj čaká. Somarina. ZAZ je jednou z najžiadanejších a najúspešnejších speváčok vo Francúzsku aj v Európe a svoj koncert začala v košických Kasárňach načas. Na pódium dobehla vysmiata, plná energie a muzikálnosti. Aj slovník si na zem pripravila, aby po slovensky zakričala Dobrý večer, Košice, spievajte! a povedala vtip o kolibríkovi, ktorý sa snaží uhasiť požiar v lese. Na koncert Isabelle Geffroy sa prišlo 9. augusta pozrieť vyše 2600 ľudí.

Francúzi sú veľkí patrioti a ZAZ to potvrdila. Skladby spieva iba v rodnom jazyku a ním sa prihovárala aj návštevníkom. Dvojhodinový zážitok tvorili veci z prvotiny ZAZ, druhého albumu Recto Verso a ostatného CD Paris. Hoci má ZAZ najradšej prvý album, všetky pesničky si užívala a my s ňou. Tridsaťpäťročná speváčka a skladateľka prekvitá kekešnosťou, úprimnosťou, láskou k hudbe i ľuďom a pódium akoby jej patrilo. No nielen jej. Do Košíc priniesla svojich šiestich hudobníkov, ktorých sóla brali dych. KontrabasistaIlan Abouv ten večer oslávil dokonca svoje narodeniny a od ZAZ dostal na záver koncertu tortu a šľahačku. Lepšie povedané šľahačkovú sprchu.

ZAZ komunikovala s publikom počas celého koncertu.

ZAZ komunikovala s publikom počas celého koncertu.

ZAZ mala do Košíc priletieť o deň skôr, ale keďže jej let zrušili, stihla si pozrieť len areál Kasární a park. Ten sa jej veľmi páčil. Podľa dramaturga festivalu Leto v parku Daniela Franka nemala žiadne špeciálne požiadavky a aj mimo pódia sa stále usmieva, je priateľská a pohodová: „Je to taká crazy baba. Vidieť, že to, čo robí, ju veľmi baví a nehrá sa na veľkú hviezdu.“ Na otázku, či to bol preňho zatiaľ najnáročnejší koncert Leta v parku, odpovedal: „V začiatkoch som si myslel, že to bude najnáročnejší koncert v mojom živote, ale vo finále sa ukázalo, že to prebehlo úplne hladko, dokonca som sám z toho prekvapený. Radosť pracovať s profesionálnou kapelou a umelcom.“

Deti v kočíkoch, deti na ramenách, deti za ruky so svojimi starými rodičmi, mládež, dospeláci, Slováci, Poliaci, Česi, zmes národností aj kultúr sa stretla, aby oslávila top podujatie Leta v parku. Ľuďom sa páčil koncert, nazvučenie aj svetlá, bosí tancovali, spievali, alebo si v pohode užívali atmosféru výnimočného večera. Niektorí ostali aj po koncerte a svorne spievali ľudovky. A tu sa k nim pridala samotná ZAZ. Čiže, ak ste odchádzali a počuli spievať ľudovky, môžete len ľutovať, že ste sa nepridali.

Gabriela Krestián Kuchárová
Foto: Katarína Orešanská

Predskokanmi ZAZ boli DJ-i vystupujúci pod názvom MALATA.

Predskokanmi ZAZ boli DJ-i vystupujúci pod názvom MALATA.

ZAZ, Malalata, Kosice  (7)

ZAZ, Malalata, Kosice  (6)

ZAZ, Malalata, Kosice  (5)

ZAZ, Malalata, Kosice  (4)

Viac fotografií nájdete v galérii.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spoznali sme piaty živel – ZAZ!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems