Nové KidLaby prinesú väčšiu systematickosť a komplexnosť

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky, Rozhovory | 9. 8. 2015

Po úspešnej módnej prehliadke a prázdninovej pauze sa 15. septembra otvorí ďalšia séria detských módnych workshopov Fashion KidLab. Prináša so sebou nové témy a veľké plány. Viac o nich prezrádza módna návrhárka Jana Polak.

V čom budú nové Fashion KidLaby odlišné od tých predchádzajúcich?

Deti sa budú môcť prihlásiť nie na jeden workshop, ale na sériu stretnutí venovaných jednej téme. Zvýhodnená permanentka na približne osem dielní bude stáť 7 €. Rovnako sa môžu za 40 € prihlásiť dlhodobo na všetky Fashion KidLaby. Tie budú prebiehať približne do mája, každý utorok a štvrtok od 16:30 do 18:30 hod.

Kto workshopy povedie?

Na rozdiel od predchádzajúcich dielní, kde sa vedúci striedali, tentokrát povediem všetky módne KidLaby ja. Verím, že vďaka tomu sa mi podarí pracovať s deťmi systematickejšie, komplexnejšie a naučiť ich viac než kedykoľvek predtým. Zároveň však chcem pozývať na workshopy k jednotlivým témam odborníkov, napríklad obuvníkov, klobučníkov či rukavičkárov, ktorí by deťom vedeli predať svoje znalosti z praxe.

Novú sériu Fashion KidLabov povedie návrhárka Jana Polak.

Novú sériu Fashion KidLabov povedie návrhárka Jana Polak.

Spomínate rôzne témy. Čo všetko s deťmi skúsite?

Chcela by som s nimi zrealizovať čo najviac nápadov a predstaviť im módu ako celok. Vyskúšame veľa kreatívnych techník, budeme sa hrať s fantáziou aj netradičnými materiálmi, ktoré nájdu aj u seba doma. Prvých osem stretnutí bude napríklad venovaných perforácii. Viac o nej však prezradím až neskôr.

Budú workshopy opäť zakončené výstavou?

Určite pripravíme malú prezentáciu, aby rodičia videli, čo ich deti dokázali. Zároveň však chystáme spoluprácu s výmenníkmi SPOTs, kde by sme chceli realizovať tvorivé besedy a výstavy. Tiež plánujeme odštartovať nové partnerstvá, na základe ktorých sa bude to, čo deti vyrobia, využívať aj v praxi, napríklad ako kostýmy do divadelných predstavení či na tanečné vystúpenia. Otvára nám to nové možnosti a témy, inšpiráciu historickými obdobiami alebo rôznymi tanečnými štýlmi.

Chystáte aj ďalšiu módnu šou?

Áno, všetko, čo deti vytvoria, bude po konci tejto série opäť odprezentované na veľkom móle. Domov si teda po jednotlivých stretnutiach neodnesú hotové produkty, ale inšpiráciu a návod, ako zmysluplne a kreatívne stráviť svoj voľný čas.

Ďakujem za rozhovor.

Veronika Samková
Foto: archív Fashion KidLabov

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nové KidLaby prinesú väčšiu systematickosť a komplexnosť

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems