Ak ľadová káva, tak Ice Dripp

| Seriál | 9. 8. 2015

Horúčavy môžu opäť kedykoľvek udrieť, veď leto sa ešte nekončí. Preto by sme vás radi potešili možnosťou pripraviť si naozaj lahodnú ľadovú kávu kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí na to pár kociek ľadu, kvalitná káva a filter na jej prípravu. My máme radi Hario V60 (na fotografii), čo je vynikajúci spôsob, ako z filtrovanej kávy vyťažiť čo najviac zaujímavých chuťových a aromatických pôžitkov.

Takže ako na to?

Príprava je v podstate rovnaká, ako keď si pripravujete vašu obľúbenú filtrovanú kávu, až na zopár drobností. V prvom rade do dekantovacej nádoby, teda tam, kam vám steká prefiltrovaná káva, si pripravíme ľad. Množstvo je orientačne 90 gramov, ale nechajte sa skôr viesť intuíciou. Čím viac ľadu použijete, tým musíte urobiť silnejší kávový extrakt, pretože ľad výslednú kávu trocha zriedi. Inak povedané, použiť väčšie množstvo kávy a prípadne zvoliť aj o stupeň jemnejší spôsob mletia. Potom už len klasicky kávu zalejete, necháte prefiltrovať na ľad a môžete si pochutnávať na vynikajúcom “Ice Dripp-e”.

Filtrovaná káva má na rozdiel od espressa oveľa rozmanitejšie spektrum chutí a aromatických látok. Je plná zaujímavých orieškových, čokoládových a najmä ovocných tónov. Preto pri tejto príprave nie je vôbec potrebné dochucovať výsledný nápoj cukrom, či zjemňovať horké chute mliekom alebo zmrzlinou, ako je to pri ľadových kávach na báze espressa bežné.

Nech sa páči. Pustite sa do toho a vychutnávajte si čistú a osviežujúcu chuť kávy, aj v takejto ľadovej podobe.

Káva s vami aj vo vás, priatelia!

Juraj Karlík z HalmiCaffe
Foto: Róbert Egresi 

2 LADOVA KAVA_2

1 LADOVA KAVA_16

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ak ľadová káva, tak Ice Dripp

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems