Kunsthalle plná výstav

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 27. 7. 2015

Ani počas horúcich prázdninových dní nebudú Košičania ochudobnení o umelecké a kultúrne zážitky. V košickej Kunsthalle budú počas leta vystavovať zaujímaví umelci. Dvojica Dokoupil&Frešo, skupina bratislavských umelcov mladšej a strednej generácie a absolvent Fakulty umení v Košiciach Ján Vasilko. Výstavy vám budú sprístupnené do 16. augusta, ide nielen o sochárske a maliarske umenie, ale aj o experimentálnu tvorbu či abstraktné štruktúry.

Dokoupil&Frešo

Jiří George Dokoupil svojou tvorbou neustále prináša do umeleckého sveta inovatívne maliarske techniky. Venuje sa neoexpresívnej maľbe, ale súčasťou jeho tvorby sú aj experimentálne techniky maliarskej práce.

Viktor Frešo je charakteristický spájaním materiálov a objektov. Venuje sa kombinovaniu rôznych techník, v ktorých zanecháva vlastné idey.

Na ich spoločnej výstave umelci prepojili maľbu, objekt a text, čím vzniklo big-boardové vyhlásenie komentujúce súčasný art market. Nezabudli ani na elementárne gestá a smART hry.

Výstava prebieha v Kunsthalle a potrvá do 16. augusta.

Všade dobre, doma najlepšie

Pôvodne mali byť dvaja. Náhodne sa k nim pridali ďalší bratislavskí umelci a vznikla výstava. Cyril Blažo, Miroslav Csölle, Erik Janček, Denis Kozerawski, Peter Sit, Martin Vongrej, Andrej Žabkay, Milan Tittel a Matej Gavula. To sú mená umelcov prezentujúcich post-konceptuálne prístupy, krátke video akcie a rozličné drobné vstupy do verejného priestoru. A práve zostrih videí zachytávajúcich zásahy v mestskom priestore Bratislavy bude aj ústrednou projekciou na košickej výstave.

Nakoniec skupina umelcov pripraví niekoľko akcií priamo v Košiciach ako vlastnú video-sondu do tohto mesta.

Výstava prebieha v Kunsthalle a potrvá do 16. augusta.

Hindustriálne poSoľstvá a povesti

Výstava Hindustriálne poSoľstvá a povesti košického maliara Jána Vasilka predstaví prierez tvorbou mladého a svojského umelca. Vystavené práce zahŕňajú abstraktné štruktúry levitujúcich priemyselných predmetov, nefunkčné stroje a fiktívne architektúry.

Zároveň bude uvedená nová séria Vasilkových prác obsahujúca postindustriálne totemy, hybridné stroje a nástroje – kombajny, motorové píly, francúzske kľúče a omnoho viac. Tieto hindustriálne posolstvá len potvrdzujú, že Ján Vasilko neostal nič dlžný svojej povesti „heavy mental“ maliara.

Ak ste sa rozhodli navštíviť výstavu Jána Vasilka, v Kunsthalle vám bude sprístupnená do 16. augusta.

Klára Hrenykóová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kunsthalle plná výstav

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems