Štátna filharmónia Košice opäť predstaví mladé talenty

| Hudba, Pozvánky | 1. 6. 2015

Koncert Mladí mladým – umelci vedcom už niekoľko rokov v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied predstavuje košickému publiku talentovaných študentov umeleckých škôl. Na koncerte (nielen) pre vedeckú obec tradične vystúpia najlepší študenti VŠMU v Bratislave.

„Tento rok to budú flautistka Denisa Láberová, fagotisti Miroslava Hrubá a Jan Soukup, klaviristka Magdaléna Ondičová. Košice budú mať svoje zastúpenie v podobe violončelistky Paulíny Glacovej, ktorá v súčasnosti študuje a pôsobí v Ostrave,“ vraví dramaturgička Štátnej filharmónie Košice Mária Kornucíková. Zaujímavosťou večera pod taktovkou dirigenta Ondreja Olosa bude bezpochyby aj netradičný koncert pre dva fagoty a orchester J. K. Vaňhala, významného predstaviteľa českého klasicizmu. Neoklasicistické tendencie nájdeme aj v inak živelnom Prokofievovom prvom koncerte pre klavír a orchester, ktorý si návštevníci vypočujú už vo štvrtok 4. júna o 19:00 hod. v Dome umenia.

Mariana Lechmanová

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Štátna filharmónia Košice opäť predstaví mladé talenty

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems