Leto v kraji bude šťavnaté

| Košický samosprávny kraj, Pozvánky | 15. 6. 2015

Vo Vinnom pri Zemplínskej šírave sa v predvečer magického sviatku 20. júna rozhoria Jánske ohne nad Šíravou. Šermiari prekvapia návštevníkov putujúcich z jazera na Viniansky hrad, kde ich privítajú čerti, kastelán, alchymista, bosorky. Deti určite poteší hľadanie pokladu. Čakajú vás aj ukážky tradičných remesiel, ochutnávka miestnych vín, vystúpenia folklórnych súborov, varenie svätojánskeho nápoja lásky, detský kútik, plieskanie bičom, veštenie, večerný koncert hudobnej skupiny, množstvo súťaží a zaujímavých aktivít. Po zotmení sa rozhoria vatry, ktorých plamene budú doďaleka oznamovať príchod najtajomnejšej noci v roku.

Košický samosprávny kraj z dotačného programu Terra Incognita podporil aj TOKAJ Unplugged! V rámci tohto podujatia môžete od 26. do 27. júna vo Veľkej Tŕni zažiť nočnú ochutnávka vín s prehliadkou tufových pivníc, tanečnou a ohňovou šou, hľadaním pokladu, projekciou krátkych filmov o tokajských pivniciach. V Debradi pri Moldave nad Bodvou bude 27. júna Svätoladislavská púť so svätou omšou v unikátnom ekokostole – kaplnke sv. Ladislava, po nej predstavenie stredovekých bojových umení, remeselný jarmok, súťaž vo varení tradičných jedál, súťaže pre deti a prezentácia miestneho folklóru. Do Spišskej Novej Vsi treba zájsť od 3. do 4. júla na Dni humoru na Spiši so stand up comedy, pantomímou a klaunmi, divadelnými a hudobnými produkciami. Súčasťou je aj 20. ročník Salónu kresleného humoru. Gemerský remeselnícky jarmok sa uskutoční od 24. do 25. júla v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Okrem workshopov a jarmoku uvidíte folklór Gemera, tvorivé dielne, divadlo rozprávok a ľudové detské hry.

Zuzana Bobriková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto v kraji bude šťavnaté

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems