Džezový orchester privedie Milana Lasicu

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 29. 6. 2015

Orchester Bratislava Hot Serenaders tvorí 18 hudobníkov opantaných menšinovým hudobným žánrom, a to Hot džez, alebo Sweet and Dance Music. Táto hudba prišla do Európy z Ameriky koncom 20. rokov a názov dostala na základe planúceho tempa a ohnivej improvizácie. Hot džez sa tešil popularite až do nástupu swingových kapiel, ktoré ho v 30. rokoch vytlačili z klubov. No užiť si ho môžete aj vďaka nadšencom z Bratislava Hot Serenaders. 

Ich záľubou je zbieranie starých nahrávok tanečnej hudby a rekonštrukcia do nových aranžmánov. Od roku 1998 vydali štyri albumy a dva albumy naspievané Milanom Lasicom (Ja som optimista a Celý svet sa mračí). Ja som optimista bol najpredávanejším CD v konkurencii všetkých hudobných žánrov, vo februári 2002 mu bola slávnostne udelená zlatá platňa a v januári 2003 platňa platinová spolu so zlatou platňou pre album Celý svet sa mračí. Výber z oboch CD poslúžil k nakrúteniu prvého slovenského hudobného DVD Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders. Vystúpenie v autentických oblekoch, práve s Milanom Lasicom si vypočujete 28. augusta od 19:00 hodv košickej Kunsthalle.

Gabriela Krestián Kuchárová

BratislavaHotSerenaders

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Džezový orchester privedie Milana Lasicu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems