V centre mesta si zajazdia skokani na bicykloch

| Šport | 18. 5. 2015

Podujatie Downtown Massacra prináša netradičný šport z periférií mesta priamo do jeho centra, aby tak demonštrovalo rozmanitosť športových aktivít Košičanov a podporilo kandidatúru mesta na titul Európskeho mesta športu 2016.

DTM_129x160_DM_2015_NAHLAD-01Skokani na bicykloch BMX a MTB sa v sobotu 30. mája o 10:00 hod. na Hlavnej ulici v Košiciach postarajú o nevšedný adrenalínový zážitok. Na špeciálne pripravenej trati predvedú domáci aj zahraniční pretekári v boji o zaujímavé finančné ceny to najlepšie z ich repertoáru. „Zámerom je priblížiť širokej verejnosti šport, ktorý je v našich končinách pomerne neznámy, no medzi mladými ľuďmi si získava čoraz väčšiu popularitu. Keďže sa v prevažnej miere odohráva na špeciálnych dráhach mimo husto obývaných zón mesta, ľudia často nemajú ani len predstavu o tom, čo sú zač tí veľkí chlapci na malých bicykloch. Preto sme sa rozhodli naservírovať im adrenalínový masaker rovno pod nos. A zároveň je to príležitosť ukázať mladým ľuďom, ktorých neoslovil futbal či hokej, že existujú alternatívy pre aktívne využitie voľného času,“ približuje Martin Boršč z občianskeho združenia Enjoy The Ride.

Farebný charitatívny beh

V ten istý deň bude na Hlavnej ulici prebiehať charitatívny beh Farbám neujdeš, ktorý spolu s Downtown Massacrou a koncertom Rytmusa a Dary Rolins dotvára sobotňajší program projektu Vyfarbi Košice športom. Výťažok z behu bude venovaný Slovenskému paralympijskému výboru na podporu telesne postihnutých športovcov. Preto ak chceš dopriať sebe a svojim blízkym poriadnu dávku adrenalínu, skvelej zábavy, pomôcť dobrej veci a zároveň podporiť svoje mesto v kandidatúre na titul Európskeho mesta športu 2016, uvidíme sa v sobotu 30. mája pri Urbanovej veži.

Tomáš Platko

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V centre mesta si zajazdia skokani na bicykloch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems