Historickými vlakmi do Spišského Podhradia a Bardejova

| Pozvánky | 13. 5. 2015

Koncom mája vyrazia z Košíc do regiónu Spiša a Šariša dva mimoriadne historické vlaky. Prvý odvezie v sobotu 23. mája cestujúcich do Spišského Jeruzalema a na Spišský hrad a o týždeň neskôr, 30. mája v predvečer osláv Medzinárodného dňa detí, vypravia nadšenci nostalgický vlak do Bardejova.

Jeruzalem

Železničné víkendy plné zážitkov a prekvapení pripravili pre turistov a návštevníkov Klub historických koľajových vozidiel a občianske združenie Detská železnica Košice.

V spolupráci s Terra Incognita a mestom Spišské Podhradie vyrazia populárne historické motoráky do Spišského Podhradia za atrakciami spišského Jeruzalema. Z hlavnej stanice odíde vlak 23.5. už o 7:40 hod., kto si chce zabezpečiť miesto vo vlaku, nemal by zabudnúť na elektronickú rezerváciu na stránke www.khkv.sk, prípadne na adrese rezervaciekhkv@gmail.com

„Naše jazdy po opustených tratiach sú medzi návštevníkmi veľmi vyhľadávané, no a keď sú okorenené kvalitným programom a atrakciami, o cestujúcich nebude isto núdza. Príležitosť dostať sa vlakom tam, kde sa bežne návštevník po koľajniciach dnes nedostane, je tiež veľkým lákadlom,“ povedal organizátor jazdy Ľubomír Lehotský.

Historický vlak nebude jedinou atrakciou podujatia. Pre návštevníkov Spišského Podhradia je počas celej soboty pripravený bohatý a originálny kultúrno-duchovný program v prírode, ktorý pripravilo mesto Sp. Podhradie v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom v rámci projektu Terra Incognita. Návštevníkov určite zaujme prehliadka národných prírodných a kultúrno-historických pamiatok UNESCO so sprievodcom, prehliadka Spišskej kapituly, vernisáž výstavy, živá krížová cesta, dom pôvodných remesiel či jazzovo-šansónový koncert Katky Koščovej. Okrem toho si budú môcť návštevníci Spišského Jeruzalema vyraziť aj špeciálny pamätný medailón pútnika. Pre deti sú pripravené, tvorivé dielne a nezabudnuteľná bubnová show s workshopom skupiny AFRO CAMPANA. Vstup na všetky podujatia Spišského Jeruzalemu je voľný. Do niektorých expozícií zasa pripravili organizátori a partneri zľavnené vstupné.

„Historický motorák odíde zo Spišského Podhradia o 16:55 hod, no ešte predtým, povozí o 9:45 hod a 10: 45 hod na kyvadlových jazdách medzi Spišským Podhradím a Spišskými Vlachmi všetkých malých aj veľkých nadšencov železničnej histórie,“ dodal Ľ. Lehotský.

MDD V BARDEJOVE

O týždeň neskôr oslávia svoj sviatok deti. Organizátori pre nich pripravili 30. mája originálny výlet do Bardejova a tiež unikátnu jazdu po tamojšej železničnej vlečke.
„Nestáva sa často, aby sa osobný vlak dostal na vlečku aj s cestujúcimi. Aj preto si myslíme, že pre fajnšmekrov to bude unikátny zážitok. Okrem toho v spolupráci s mestom Bardejov pripravujeme pre návštevníkov prehliadku mesta, ale aj zábavný program pre deti,“ prezradil Ľubomír Lehotský.

Nadšenci železničnej histórie zároveň upozorňujú, že pre vyšší záujem verejnosti sa môžu cestujúci o obe mimoriadne jazdy vlakom začať odteraz elektronicky registrovať na stránke www.khkv.sk.

Bardejov


Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Historickými vlakmi do Spišského Podhradia a Bardejova

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems