V Kasárňach sa bude tancovať, workshopy povedú skúsení lektori

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 20. 4. 2015

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca sa 29. apríla v Kasárňach/Kulturparku organizuje aktívny projekt, ktorý spojí rôzne druhy tanca a ľudí všelijakého veku. Workshopy povedú skúsení lektori a stačí, ak si prinesiete prezuvky a občerstvenie. Vstup je voľný.

web_MDT2015

Projekt Tanečné ochutnávky už niekoľko mesiacov spestruje život košickej verejnosti tancom, pohybom a rozmanitosťou. Tentokrát lektori hip-hopu, capoeiry či folklórnych tancov povedú podujatie Medzinárodný deň tanca určené pre malé deti, mládež aj dospelákov. Každý z lektorov naučí návštevníkov kúsok zo svojho umenia. Posolstvom tejto oslavy je zjednotenie tanečných foriem, zvýraznenie schopnosti tanca spájať ľudí rôznych národností a kultúr, a sprostredkovať bohatstvo tradícií.

Jednotlivé Tanečné ochutnávky sú rozdelené podľa časového harmonogramu a prebiehať budú v parku, na drevených pódiách a Bielom námestí Kasární, v prípade nepriaznivého počasia v tanečných sálach budovy Bravo. Podujatie je nesúťažné, ale možno presvedčíte tanečníkov, aby na záver ukázali parádny battle. 

Medzinárodný deň tanca sa začína o 14:30 hod. a jeho podrobný program nájdete v rubrike Program pod hlavičkou K13.

Gabriela Krestián Kuchárová

web_MDT2015_Program

Tanečná ochutnávka na tému Objav rytmus Brazílie s capoeirou. Foto: Tatiana Kozejová

Tanečná ochutnávka na tému Objav rytmus Brazílie s capoeirou. Foto: Tatiana Kozejová

Tanečná ochutnávka a štýl new style hustle. Foto: Tomáš Mačej

Tanečná ochutnávka a štýl new style hustle. Foto: Tomáš Mačej

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V Kasárňach sa bude tancovať, workshopy povedú skúsení lektori

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems