Stará Tabačka sa rozlúči vo veľkom štýle – koncertom Owenna Palletta

| Hudba, Nezávislé centrá, Pozvánky | 6. 4. 2015

Kanadský huslista a multiinštrumentalista Owen Pallett vystúpi prvýkrát na Slovensku 19. apríla v košickej Tabačke Kulturfabrik. Koncert je súčasťou celoročného festivalu Memento More a zároveň poslednou veľkou udalosťou v starých priestoroch pred otvorením zrekonštruovanej Tabačky.

Zásadná osobnosť súčasného avantgardného popu, skladateľ, huslista, klavirista a spevák Michael James Owen Pallett (1979) získal viacero prestížnych ocenení a spolupracoval s formáciami, ako Arcade Fire, Linkin Park, R.E.M, Pet Shop Boys či The National. Na konte má štyri štúdiové albumy a jeho tvorba sa vyznačuje zasnenými až hypnotickými melódiami, ktoré často dopĺňajú jednoduché, energické rytmy zafarbené jeho podmanivým hlasom. Owen Pallett vypredáva veľké sály po celom svete, no tentokrát vystúpi v komorných priestoroch Tabačky spolu s basgitaristom Mattom Smithom a bubeníkom Robbiem Gordonom. Práve preto je počet lístkov limitovaný a rezervovať si ich môžete na sasha@tabacka.sk.

Tabačka Kulturfabrik, redakcia

Owen_Pallett_1

Owen_Pallett-2

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stará Tabačka sa rozlúči vo veľkom štýle – koncertom Owenna Palletta

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems