Odborné vzdelávanie s praxou – realita alebo mýtus?

| T-Systems | 20. 4. 2015

Pojem duálne vzdelávanie sa v posledných mesiacoch spomína vo všetkých médiách. Jeho princípom je prepojenie teoretických znalostí s praktickými zručnosťami nadobúdanými vo firmách pri samotnom výkone práce v danej profesii. Úspešnosť jednoduchej rovnice potvrdzuje 51 spokojných študentov trojročného vyššieho odborného denného štúdia v odbore počítačové systémy v T-Systems v Košiciach. Aj v tomto roku otvára spoločnosť v spolupráci so SPŠ elektrotechnickou v Košiciach ďalší ročník tohto denného štúdia. Šancu dostať sa naň má tridsať iniciatívnych, IT zdatných, anglicky hovoriacich a komunikatívnych absolventov stredných odborných škôl a gymnázií. Na prijímačkách však uspeje každý, kto hovorí po anglicky, je aspoň trochu nadšený IT technológiami a chce sa niečo nové naučiť.

Termín podania prihlášky na duálne štúdium je 31. máj. Oproti minulým rokom majú záujemcovia možnosť vyplniť tlačivo elektronicky, vygenerovať si z neho úhľadný PDF súbor a zaslať ho spolu so všetkými potrebnými dokumentmi na adresu školy. Prijímacie skúšky pozostávajú z absolvovania testov zo základnej orientácie v oblasti informačno-komunikačných technológií (IKT) a z anglického jazyka. Potrebné je tiež absolvovať riadený rozhovor v prítomnosti zástupcu spoločnosti T-Systems Slovakia. Zavážia i dobré známky z matematiky, fyziky, informatiky a anglického jazyka na stredoškolských vysvedčeniach, ako aj účasť a úspešnosť na národných súťažiach. Navyše si bude spoločnosť pred samotným prijímacím konaním individuálne pozývať uchádzačov aj na osobné stretnutie.

DSCN0661

Proaktivita a iniciatíva sa vypláca

Študenti získajú počas vzdelávania neoceniteľné skúsenosti, ktoré im momentálne žiadne iné štúdium neponúka. Odbor počítačové systémy sa zameriava na získanie zručností v oblasti správy operačných systémov, databáz, správy sietí, aplikácií a v oblasti programovania. Nemalú časť tvoria aj tzv. nie IT predmety, ako je podniková ekonomika, projektový manažment, zákaznícka orientácia či IT procesy. Veľký dôraz sa kladie aj na znalosti anglického a nemeckého jazyka, a to nielen pri prijímacom konaní, ale aj v ďalšej výučbe. Po úspešnom absolvovaní štúdia študenti získajú titul DiS (diplomovaný špecialista) v IKT sektore, ale aj možnosť dostať nemecký certifikát. Najlepší môžu navyše získať aj tzv. prospechové štipendium a zmluvu o budúcom pracovnom mieste priamo v T-Systems Slovakia. Vďaka praxi totiž budú mať dostatok zručností potrebných na to, aby z nich boli okamžite po skončení štúdia plnohodnotní zamestnanci spoločnosti.

Ak  máte záujem dozvedieť sa o tomto type štúdia viac, spoločnosť T-Systems Slovakia organizuje pre záujemcov o duálne vzdelávanie v T-Systems každý druhý štvrtok Deň otvorených dverí. Viac informácií nájdete aj na www.t-systems.sk/dual.

Veronika Samková, Monika Mihoková
Foto: archív TSSK

IMG_8180

IMG_8193

Dual

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Odborné vzdelávanie s praxou – realita alebo mýtus?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems