60. Košickú hudobnú jar otvorí fenomenálny Eugen Indjić

| Hudba, Pozvánky | 6. 4. 2015

Otvorenie jubilejného 60. ročníka Košickej hudobnej jari zverila Štátna filharmónia Košice (ŠfK) skutočnej špičke spomedzi svetových klaviristov, Eugenovi Indjićovi, ktorý s košickými filharmonikmi spolupracuje už dlhé roky. Výsledkom tohto priateľského vzťahu sú dve výnimočné podujatia.

Festival oficiálne otvorí vernisáž obrazov Vladimíra Kaderu v salóniku Domu umenia a následne Klavírny recitál francúzsko-amerického svetoobčana E. Indjića. Ten 15. apríla prinesie poslucháčom tri diametrálne odlišné pohľady na poetiku klavírnej hry nastolenej v dielach W. A. Mozarta, L. v. Beethovena a F. Chopina.

Na slávnostnom Otváracom koncerte sa vo štvrtok 16. apríla tento fenomenálny klavirista predstaví v Ravelovom koncerte G dur spolu s orchestrom ŠfK. Virtuózne poňatý klavírny koncert vyžaduje technickú zdatnosť nielen od sólistu, ale aj od orchestra. Eugen Indjić, ako zázračné dieťa, koncertoval už od svojich 9 rokov a aj vďaka týmto bohatým skúsenostiam tohto charizmatického umelca prináša každé jeho vystúpenie veľký zážitok. Inak tomu nebude aj na jeho koncerte so ŠfK pod taktovkou Zbyňka Müllera.

Mariana Lechmanová

Eugen Indjić počas recitálu vo Vroclave. Foto: Andrzej Solnica

Eugen Indjić počas recitálu vo Vroclave. Foto: Andrzej Solnica

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 60. Košickú hudobnú jar otvorí fenomenálny Eugen Indjić

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems