Môj bulvár

| Editoriál | 9. 3. 2015

Ako dieťa som chcela byť nekonečne slávna. V predškolskom veku som pred rodinnými návštevami organizovala etudy a vyberala za ne do klobúka. Prvorodenej sa muselo tlieskať a chváliť, takže pocit jedinečnosti len narastal. Na základnej škole som si preto vyberala také koníčky, ktorých výsledkom sú hromadné potlesky: spev, dramaťák, disco tance.

LusiNa strednej som už nepotrebovala pomyselné ovácie, stačilo mi, aby bolo slávne moje meno sťaby uznávanej spisovateľky. A na výške ma bohato uspokojila vidina svojej skratky pod novinovým článkom. Kam sa ten chtíč po sláve vytrácal? On sa nevytrácal, on sa napĺňal. Vďaka Facebooku. Pretože táto sociálna sieť je hotové bulvárne médium. Ľudia o mne všetko vedia. Sledujú ma, uznávajú, závidia, šíria ďalej, komentujú, kritizujú, starajú sa, do čoho ich nič. Človeka to aj celkom strhne a podivný návyk nestrážiť si súkromie sa zrazu stáva závislosťou. Sledujem, či ma sledujú, čekujem, či ma lajkujú. Ak hej, pocit naplnenia je tu. Ale len na celkom krátku chvíľku. Ako to pri drogách býva. Vlastnú sebahodnotu nehľadám v zrkadle, ale na fejsbúkovej nástenke v postojoch druhých. Slávu už nepotrebujem, sociálna sieť dokázala zastúpiť nielen jej odvrátenú stranu. Nakoniec, načo toľko slov, keď to v krátkosti vystihol už niekto iný: „Lajknú ma, a tak sa sama sebe páčim.“ (Tomáš Ulej)

Takže ja letím. Môj čas je drahocenný, musím upiecť štýlovú tartaletku, nafotiť ju, prehnať filtrom a postnúť čím skôr, aby som si s tými lajkmi pozbierala aj vlastné ego.

Lucia Radzová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 4/2015. Foto: redakcia

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 4/2015. Foto: redakcia

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou u nás si ho vytextuješ. Zajtrajšie noviny ponúkajú prax pre študentov a ďalších záujemcov. Nahliadni s nami do sveta žurnalistiky. Napíš nám na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Môj bulvár

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems