Karnevalová maska

| DIY | 9. 2. 2015

Fašiangy, plesy a karnevaly trvajú do popolcovej stredy, ktorá vyšla tento rok na 18. február. Na veselej maškaráde sa môžete vy či vaše deti predviesť s vlastnoručne vyrobenou škraboškou. 

Potrebujeme: Obyčajnú škrabošku z papiernictva, alebo tvrdý farebný výkres a maketu (maketu nájdete na webe ZN), farebné pierka, dekoračné komponenty – flitre, korálky, látkové ozdôbky, klobúkovú gumu, alebo saténové stužky na zaviazanie, glitrové lepidlo, nožnice, orezávač.

Postup: Základom je škraboška. Farebnú, lesklú, trblietavú, rôznych tvarov a veľkostí dostať kúpiť v papiernictvách a párty obchodoch. Ak ste ju nezohnali, kliknite na web ZN a stiahnite si maketu. Rozmermi je určená pre dospelého človeka, takže pre dieťa ju treba pri tlači zmenšiť. Maketu vytlačíme a obkreslíme na tvrdý farebný výkres. Precízne vystrihneme. Otvory na oči môžeme vyrezať pomocou pracovného orezávača. Masku začneme zdobiť. Do stredu postupne lepíme pierka. Miesto, na ktorom sa pierka prekrývajú, prelepíme ozdobou z galantérie. My sme dali prednosť tmavozelenému pierku, ktoré sme dozdobili zlatými flitrami v tvare hviezd. Škrabošku môžeme dodekorovať glitrovým lepidlom napríklad v okolí očných otvorov. Na záver na masku pripevníme klobúkovú gumu alebo stužky a môžeme vyraziť na maškarný bál!

Oslavuj.sk

na web

1 web
2 web
3 web

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Karnevalová maska

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems