Elegantný doplnok rýchlo a jednoducho

| DIY | 9. 2. 2015

Plesová sezóna je v plnom prúde. Mnoho párov sa v tomto období stretáva vo vyzdobených sálach za účelom zábavy. Nie je tajomstvom, že každá žena túži byť v tento deň čo najkrajšia. K šatám a účesu patria aj doplnky. Tie totiž zvyknú dodať konečnú bodku k celkovému vzhľadu. Vraví sa, že v jednoduchosti je krása. A práve takýto doplnok si môžete vyrobiť aj sami. Navyše máte široký výber rôznych farebných kombinácií, takže voľba je len na vás.

Potrebujeme: Saténovú stuhu, väčšie perlové korálky, ihlu, niť vo farbe stuhy, nožnice, meter/pravítko.

Postup: Odstrihneme 1 meter saténovej stuhy. V dĺžke cca 30 cm vytvoríme jeden alebo dva uzly. Na ihlu navlečieme niť a prvý vpich urobíme v mieste uzla. Pridáme korálku, z jednej strany ju obalíme stuhou a cez ňu urobíme ďalší vpich. Opäť nasleduje korálka, obalenie stuhou, no tentokrát z druhej strany. Ihlu posunieme asi o 0,5 cm ďalej, aby vznikol medzi korálkou a stuhou väčší priestor. Takto pokračujeme, až kým nenavlečieme určitý počet korálok. Dávame však pozor, aby takto vytvorená časť nebola pridlhá. Treba myslieť na to, že zo stuhy sa ešte uviaže mašlička. Za poslednou korálkou šitie pevne ukončíme, niť odstrihneme a na stuhe urobíme jeden alebo dva uzly ako na začiatku. Konce mierne opálime nad plameňom, aby sa nepárali.

Tip: Ten istý doplnok je možné použiť raz ako náhrdelník, inokedy ako náramok. Záleží od toho, koľko stuhy si necháme na uviazanie mašle.

Dana Karabinošová
Foto: autorka

doplnky

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Elegantný doplnok rýchlo a jednoducho

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems