Výnimočná fotografka má po prvýkrát výstavu v Košiciach

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 1. 2015

Katarína Babálová, fotografka, dizajnérka a grafička si pre Košice pripravila autorskú výstavu s názvom Kabka Iná a inak. Ak chcete vidieť výnimočné fotografie autorky so sluchovým postihnutím, v nasledujúcich dňoch máte poslednú šancu. Bude k dispozícii ešte 27. až 30. januára od 16:00 do 18:00 hod. vo Výmenníku Štítová.

Katarína Babálová získala niekoľko fotografických ocenení. V roku 2013 vyhrala 2. miesto v kategórii  Portrét na fotosúťaži Europe Direct Trenčín a so snímkou EuroObčan rovnako 2. miesto. Súčasťou vystavených fotografií na výstave Kabka Iná a inak je aj jej Rybárik riečny, s ktorým mladá umelkyňa vyhrala 2. miesto v prestížnej fotografickej súťaži Slovak Press Photo.

Hlavným cieľom organizátorov výstavy je upriamiť pozornosť širokej verejnosti na minority, ktoré sú súčasťou našej spoločnosti a ukázať, že aj oni môžu prispieť do sveta umenia. Košičania si výnimočné fotografie a fotokoláže budú môcť pozrieť v čase od 16:00 do 18:00 hodiny.

Ivana Pitoňáková 

Z vernisáže Kataríny Babalovej. Foto: Veronika Gilková

Z vernisáže Kataríny Babálovej. Foto: Veronika Gilková

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výnimočná fotografka má po prvýkrát výstavu v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems