Predvianočné koncerty vo filharmónii

| Pozvánky | 30. 11. 2014

Štátna filharmónia Košice (ŠfK) opäť ponúka pestrý program v predvianočnej atmosfére. Tento rok sa koncerty konajú o niečo skôr, ako sme zvyknutí, a to už 14. a 15. decembra. „Tieto termíny sme vybrali kvôli veľkému koncertnému turné orchestra ŠfK v Číne, kam vycestuje už 25. decembra,“ hovorí dramaturgička ŠfK Mária Kornucíková. 

Dramaturgia ŠfK zostavila program koncertov predovšetkým na základe prianí publika. Preto nebudú chýbať obľúbené vianočné koledy v úprave skvelého aranžéra a hudobníka Humenčana Adriána Harvana či Česká mše vánoční populárna „Rybovka“ Jakuba Jana Rybu. Priaznivcom slovenskej hudby filharmónia ponúka menej hrávanú, avšak duchom Vianoc prežiarenú Missu pastoralis „Alma nox“ Mikuláša Schneidera-Trnavského. Na koncertoch sa publiku opäť predstaví výnimočne talentovaný klavirista Martin Chudada, označovaný aj ako „zázračné dieťa“ slovenskej hudobnej scény. Ako sólisti sa ukážu mladí speváci Eva Kolková, Veronika Chlebková, Ján Ondrejka či Matúš Trávniček. Atmosféru v omšiach dotvoria Košický spevácky zbor učiteľov a zboru Collegium Technikum. Koncerty prinášajú rozdielny program aj interpretov, ktorí budú hrať a spievať pod taktovkou Mareka Štryncla v Dome umenia.

Mariana Lechmanová
Foto: archív M. Chudadu

Chudada_Martin_klavir

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , , , , ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Predvianočné koncerty vo filharmónii

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.





Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems