Pozvánka do Živého múzea

| Pozvánky | 10. 11. 2014

Inscenovaná veselá prechádzka po Slovenskom technickom múzeu s divadelníkmi NEÓNU pre malých i veľkých návštevníkov. Divadelníci netradične predstavia technické exponáty hravo a poučne. Hrané scénky sa odohrajú v podzemí bane, sieni elektrických výbojov a v expozícii oznamovacej techniky. Príbehy predstavia zázračné bytosti a osobnosti vedy, ktoré deťom priblížia svet vynálezov.

Elektrické výboje „vyrobí“ roztržitá profesorka Klotilda Vypätá, malí aj veľkí zažijú naozajstné elektrické dobrodružstvo plné elektrického napätia a poučenia. Tajomným miestom ukrývajúcim množstvo pokladov je baňa v podzemí, kde žije dobrosrdečný permoník Zlatofúzik, jeho dobrodružné zážitky a povesti nebudú len plné zlata, ale aj humoru a dôvtipu. Hovoriaci vynález – telefón, predstaví jeho ,,otec“ Alexander Graham Bell spoločne so slečnou spojovateľkou Telefonikou Informovanou. Príbeh zázračného vynálezu bude plný prekvapení a aktívneho zapájania návštevníkov do hry. Veríme, že z návštevy ŽIVÉHO MÚZEA si návštevníci odnesú nielen úsmev na tvári, ale aj poučenie a technické vedomosti. Vhodné pre detského návštevníka, rodiny s deťmi a školské skupiny.

Múzeum ožije pre návštevníkov v sobotu 15. novembra 2014 od 12.00 hod. Vstupy v polhodinových intervaloch. Posledný vstup o 16.00 hod. Vstupné pre deti 2 € a pre dospelých 3 €.

Ďalšie podujatia v rámci Týždňa vedy a techniky v Slovenskom technickom múzeu 11. – 15.11.2014:

Interaktívne zábavné podujatie vo vedecko-technickom centre

13. november 2014 piatok od 13.00 do 17.00 hod.

Zábavné popoludnie vo Vedecko-technickom centre. 120 interaktívnych exponátov z oblasti vedy, techniky, mechaniky, fyziky a biológie. Tajničky o vedcoch.

Vstupné: mládež 3,00 €, dospelí 1,50 €, zľavnené vstupné 1,50 €, rodinné vstupenky: malá 5,00 €, veľká 8,00 €

Vojna a technický pokrok (100 rokov od vypuknutia 1. svetovej vojny)

12. november 2014 od 09:00 do 13:00 hod.

Seminár sa koná v rámci Európskeho týždňa vedy a techniky 2014 a kampane Múzeum v čase, čas v múzeu. Témy: základné faktory vzniku a priebehu 1. svetovej vojny; bojové chemické látky na frontoch; prvá svetová vojna a letectvo; Slováci, ich účasť a hrdinstvá v bojoch 1. svetovej vojny – spomienky legionárov a iné.

Astronomické pozorovania kedysi a dnes

12. november 2014 o 16.00 hod. Vstup voľný!

Prednáška v rámci cyklu Objavy a vynálezy, ktoré zmenili svet. Vesmír bol a je veľkou záhadou. Ľudia sa odjakživa snažili pochopiť a spoznávať jeho veľkoleposť. Prezentácia o astronomických pozorovaniach a technike.

Š. A. JEDLÍK – vedec, pedagóg, technik a vynálezca

13. november 2014 o 10.00 a 16.00 hod. Vstup voľný!

Prednáška v rámci cyklu Objavy a vynálezy, ktoré zmenili náš svet. Prezentácia o vynálezoch jedného z najslávnejších vedcov 19. storočia – prvého vynálezcu elektromotora.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozvánka do Živého múzea

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems