Otvorte vstupnú bránu do Košického kraja

| Košický samosprávny kraj | 16. 11. 2014

Prízemie Barkóczyho paláca na Hlavnej 48 v Košiciach sa zmenilo. Koncom októbra tu slávnostne otvorili zmodernizované priestory Regionálneho informačného bodu programu Terra Incognita (TI). Autor víťazného návrhu Martin Schaller k zadaniu pristupoval tak, aby nový interiér rešpektoval danosti historickej budovy, v ktorej sa nachádza. Podarilo sa mu vytvoriť vzácnu súhru histórie a súčasnosti, čím zhmotnil aj jednu zo základných myšlienok programu TI.

Ďalším cieľom Kultúrneho centra KSK je naplniť zmodernizované priestory obsahom, čo bude informovať a motivovať ľudí k výletom za krásami a pokladmi Košického kraja. Návštevníci sa doň môžu vracať pre vždy novú cestovateľskú inšpiráciu, a tak pravidelne využívať túto imaginárnu „bránu do kraja“. Pri tejto príležitosti do života uviedlo Kultúrne centrum KSK dve nové publikácie. Sprievodca zaujímavosťami Košického kraja je plný nápadov na potulky po známych i neznámych atraktivitách všetkých štyroch regiónov Košického kraja. Spoznaj kraj plný pokladov je pracovný zošit pre základné školy. Žiakom poslúži ako materiál na štúdium prierezovej témy Regionálna výchova a tradičná ľudová kultúra. No publikácia poslúži aj rodičom objavujúcim so svojimi deťmi poklady Košického kraja.

Zuzana Bobriková, redakcia
Foto: archív KSK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
foto-78

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.

Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Otvorte vstupnú bránu do Košického kraja

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems