Nových zamestnancov hľadali na festivale

| T-Systems | 16. 11. 2014

Podľa slovníka je coder človek, ktorý navrhuje, píše a testuje počítačové programy. I keď sa zdá, že takýchto ľudí je dnes všade veľa, skutočne dobrí programátori, dizajnéri a IT testeri sa hľadajú ťažko. Manažéri z T-Systems Slovakia (TSSK) na to  idú kreatívne. Nedávno zorganizovali pre svojich potenciálnych zamestnancov festival.

Coder Fest sa konal tento rok prvýkrát. Jeho cieľovou skupinou boli študenti 4. a 5. ročníka Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) na Technickej univerzite v Košiciach, ktorí majú tie najlepšie predpoklady pracovať v niektorej z veľkých IT spoločností. Zaregistrovať sa museli vopred tak, že zaslali svoj životopis na mejl. Šancu nakuknúť do sveta kódov napokon využilo dvesto študentov.

Festival ako súčasť balíčka

Hlavným cieľom podujatia bolo predstaviť poslucháčom univerzity spoločnosť T-Systems Slovakia a jedno z jej hlavných oddelení Telekom IT. Bola to tiež jedinečná príležitosť dostať sa k informáciám o SAP a non SAP developmente, ktorý je v súčastnosti veľmi žiadaný. „SAP development je vývoj SAP aplikácií, štandardných, ale aj upravených podľa požiadaviek zákazníka. Ide o analýzu systému, návrh riešení nových funkcionalít alebo aj opravu existujúcich,“ vysvetľuje Andrea Lovacká z oddelenia strategického rozvoja. Spoločnosť už niekoľko rokov realizuje veľký plán a festival je jeho súčasťou. „Naším zámerom je vytvoriť nový systém komunikácie firmy so študentmi FEI. Veríme, že prvý ročník Coder Festu bude vnímaný ako zaujímavá súčasť balíka aktivít, ktoré sme v minulosti zorganizovali alebo ich pripravujeme. Patria medzi ne napríklad letná a večerná ABAP univerzita (Advanced Business Application Programming, pokročilé programovanie obchodných aplikácií, pozn. red.), Dni otvorených dverí SAP developerov, návštevy univerzitných kurzov alebo podpora pri bakalárskych či diplomových prácach. Konečným cieľom týchto akcií je zmena imidžu firmy TSSK v tomto regióne. Žiaľ, v mnohých prípadoch sme vnímaní ako spoločnosť zaoberajúca sa len jednoduchými úlohami, ktoré nie sú pre informatikov, programátorov, architektov či konzultantov veľmi atraktívne. Chceme verejnosti ukázať, že T-Systems Slovakia ponúka šikovným, perspektívnym ale aj skúseným ľuďom prácu s vyššou pridanou hodnotou, s tvorivým charakterom a individuálnym prínosom,“ hovorí Miloš Zidor, vedúcich oddelenia zaoberajúceho sa aplikačným vývojom v rámci servisnej línie Telekom IT.

Festivalu sa zúčastnilo približne dvesto študentov. „Nečakane“ prevládali chlapci.

Festivalu sa zúčastnilo približne dvesto študentov. „Nečakane“ prevládali chlapci.

Odpovede na všetky otázky

Festival sa konal 29. októbra na Jedlíkovej 7 a organizátori naň študentov lákali aj občerstvením, skvelou hudbou či možnosťou vyhrať iPad Mini. Svoje sľuby poctivo naplnili. K príjemnej atmosfére dopomohla firemná kapela spoločnosti T Band Funk a kapely Scaramanga a 6 Between, ktoré tvoria zväčša zamestnanci TSSK. Podujatie oficiálne otvoril Juraj Girman, manažér Telekom IT. Akciu si pochvaľujú aj študenti. „Keďže som poslucháčom piateho ročníka v odbore informatika a čoskoro si budem hľadať zamestnanie, možnosť byť na festivale ma veľmi potešila. Chcel som sa dozvedieť bližšie informácie o otvorených pozíciách a plánoch spoločnosti v budúcnosti, čo sa mi aj podarilo. Navyše mi boli ponúknuté rôzne pracovné pozície, programátorské aj administrátorské, na plný aj čiastočný úväzok, takže mám nad čím premýšľať. Zamestnanci ochotne odpovedali na všetky moje otázky nielen o každodennej práci, ale aj o firemných akciách a udalostiach. Pre študentov v končiacich ročníkoch to bola určite veľká pomoc. Teraz si môžeme urobiť reálny obraz o firme a spoznať ju nielen zvonka, ale aj prostredníctvom jej zamestnancov,“ hodnotí študent Zsolt Zsoka.

Veronika Samková
Foto: archív T-Systems Slovakia

Atmosféru spríjemnili kapely tvorené prevažne zamestnancami T-Systems Slovakia.

Atmosféru spríjemnili kapely tvorené prevažne zamestnancami T-Systems Slovakia.

Zo životopisov prihlásených účastníkov vyžreboval Miloš Zidor výhercu iPadu Mini.

Zo životopisov prihlásených účastníkov vyžreboval Miloš Zidor výhercu iPadu Mini.

Chceme ťa! Lebo máš štýl. Poznáš synonymický rad. Kamošíš sa s rytmickým krátením. Íčka pre teba nie sú problém. Ale najmä preto, že oči máš neustále otvorené. (Aj uši a obzory.) Chýba ti už len jediné. Novinárske portfólio. Praxou v Zajtrajších novinách si ho vytextuješ. Posily do redakčného tímu, hláste sa na info@zajtrajsienoviny.sk.


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nových zamestnancov hľadali na festivale

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems