„Z mého života“

| Pozvánky | 19. 10. 2014

Literárno-hudobný večer v Štátnej filharmónii Košice

Netradičné spojenie literatúry a hudobného umenia v Štátnej filharmónii Košice tentokrát prenesie poslucháčov do života a tvorby zakladateľa českej  národnej hudby Bedřicha Smetanu.

Večer venovaný predovšetkým tvorivému odkazu českého majstra spestrí svojím umeleckým prednesom Alfred Strejček. V podaní Martinů Quartet zaznejú sláčikové kvartetá e mol  (s podtitulom „Z mého života”) a d mol, ktoré vznikli v nádhernom prostredí horárne. Tam sa Smetana utiahol kvôli neustupujúcej chorobe a i napriek zákazu lekárov tajne komponoval aspoň riadok denne. Koncert sa koná v rámci Dní českej kultúry a Roku českej hudby. V tejto súvislosti zaznie aj kantáta Bohuslava Martinů inšpirovaná obradom jarného čistenia a odklínania studničiek na Morave. Hostia večera spolu so Zborom Českého spolku a sólistom Mariánom Lukáčom uvedú „Otvíraní studánek” pod taktovkou Igora Dohoviča.

-M-
Foto: archív Martinů Quartet

Foto: archív Martinů Quartet

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: „Z mého života“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems