Ulička sa rozžiarila svetlom sviečok

| Fotoriport, Reportáž, Tretí sektor, Ulička remesiel | 19. 10. 2014

Tisícky plamienkov, papierové lampáše, hudba, výstava fotografií a farebné fasády remeselných dielní. Hrnčiarska ulica v sobotu 4. októbra ožila a zaplnila sa návštevníkmi. Netradičný čas a teplé svetlo sviečok prilákalo stovky domácich i zahraničných hostí.

Návštevníci uličky zapaľovali sviečky vlastnými rukami. Ukladať ich mohli na vopred určené miesta, do lampášov vyrobených šikovnými deťmi zo ZŠ Park Angelium alebo do svietnikov a zaváraninových pohárov, ktorými prispeli Košičania počas zbierky prebiehajúcej od 4. septembra.  Hrnčiarsku ulicu ozvláštnila aj hudba košického dua Calla. Neodolali jej ani novomanželia, ktorí na uličku pribehli priamo zo svadby. Priestory Raňajkárne Rozprávka zasa zaplnili fotografie mladého autora Martina Pitoňáka. Predajná výstavy snímok najznámejších košických ulíc a budov je prístupná verejnosti až do konca októbra. Suma, ktorá sa kúpou fotografií vyzbiera, poputuje do pokladničky neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život. Tá ju využije na pomoc ľuďom bez domova. 

Veronika Samková
Foto: Miroslava Korytková

IMG_4124
KRUK (4) copy
KRUK (3) copy
KRUK (2)
KRUK (1) copy

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ulička sa rozžiarila svetlom sviečok

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems