Noc Legiend a bájí v predvečer dňa Všetkých svätých

| Pozvánky | 19. 10. 2014

…alebo Halloween v Košiciach, ako ho nepoznáme

Do mesta opäť raz prichádza pútnik taký tajomný a prastarý, že aj čas zabudol, kto sa ukrýva pod bielou tvárou, napodiv zachovalou v mraze času. Putoval mnohými miestami, dlhými cestami, aby naplnil proroctvo, ktoré bolo počas vekov ľudstvom zabudnuté. Zastavil sa uprostred mesta, nášho mesta Košice pred Miklušovou väznicou…

Akcia sa bude niesť v duchu tajomstiev, odhalených záhad, strachu a odvahy. Návštevníci budú v útrobách väznice riešiť hádanky a potýkať sa so strašidlami. Ich úlohou je spríjemniť prechod väznicou strašidelnou atmosférou. Každý dobrovoľník v skupine, ktorý sa odváži vstúpiť na cestu dobrodružstva, odhalí tak časť proroctva vyriešením hádanky, hlavolamu, alebo splnením úlohy. Skupinka si tieto fragmenty pred záverečným stanovišťom poskladá dohromady, a vďaka celému proroctvu bude môcť zdolať poslednú prekážku na svojej ceste. Oslobodí tak Košice od zlých síl, ktoré tajomný pútnik v tento deň priniesol do nášho mesta.

Program bude rozdelený na dve hlavné časti. Potulné strašidlá na nádvorí budú dotvárať atmosféru a smerovať ľudí do útrob väznice a druhá skupina ich prevedie celým podzemím za svitu sviec a lampášov. Tešia sa na vás organizátori z OZ LARP klub Košice v priestoroch Východoslovenského múzea v Košiciach – v Miklušovej väznici v piatok 31. októbra od 18:00 hod.

Vstupné: deti 1 €, dospelí 2 €.

Mária Semanová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Noc Legiend a bájí v predvečer dňa Všetkých svätých

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems