V slovenskom znení

| K13 a VÝMENNÍKY, Predstavujeme | 21. 9. 2014

Lokálni košickí i slovenskí autori sa zapájajú do Bielej noci od jej počiatku. Tento rok je domácich mien neúrekom, sledujte preto mapu. My vám ich predstavujeme z rýchlika.

Červený neónový nápis BOH JE LÁSKA umiestni do Dómu sv. Alžbety Viktor Frešo za doprovodu Čekovského organového koncertu. Site-specific príbeh ČO POVEDAL BUDHA? O hľadaní zmyslu rozihrá Divadlo na Peróne. Drevenice Pamätník ľudovej architektúry na Furči na stálo zažne Tomáš Džadoň. Eva Tkáčiková, sťaby hajzel baba, vám umožní odniesť si do svojich domácností súčasné “toaletné obrazy”. Neónové písmenká rozanimujú Čarnoký, Molčák a Sinčák. S interaktívnym ohňostrojom sa sami zahráte vďaka Petrovičovej a Makšimu. Animované príbehy rozpovedia Gurínová a Bartoš. Súčasné umenie v detskom balení podá Snehulienka s Bazzartom. Košické vynovenie inštalácie francúzskej umelkyne Elise Morine majú hudobne na svedomí Quasars Ensemble a Jozef Vlk .

Zana Petrovičová a Ondrej Makši - Interaktívny ohňostroj.

Zana Petrovičová a Ondrej Makši – Interaktívny ohňostroj.

Nezastavujeme

Graffiti happening, teda živý audiovizuálny prenos z Prahy, prichystajú Sivý a Rakúšan. Kinetický objekt, grafofón, rozozvučia Sabová a Vitázek. Do detskej hry Stroj, premenenej na participatívnu pohybovú performanciu, sa zapojíte vďaka Huštatymu a Kuricovej. Ďalšiu hru, no tentoraz atmosferickú a intermediálnu, ktorá vás vtiahne do ambientneho sveta, pripraví Richard Kitta. Ten ďalej spolu s Kolčakom a Ivanom ponúkne aj zážitok pixelovej smršte. Stanete sa súčasťou diela a vaše zmysly si to zapamätajú. Abstraktnú ľudovú rozprávku pomocou 3D animácií vyrozpráva Gábor Pribék. Zvukový recyklát mapujúci spoločenskú tmu si vypočujete od Ľuba Mikleho. Optickú ilúziu zrkadlenia pomocou vodnej plochy, ktorá zdvojí priestor synagógy, a tým vytvorí rozhranie reálneho a symbolického priestoru, režíruje József Suchoža. Hudobné štýly funky, breakbeat či weirdy shit namixujú dídžeji Myes Hole & Seven Minutes. Hru na digitálnej harfe a hypnotickú sklenenú sochu prinesie Ašot Haaz. Čierna lepiaca páska Miši Chmelíčkovej vás prenesie na Planétu 220. Neváhajte vstúpiť.

Lucia Radzová
Foto: archív autorov

Miša Chmeličková – Planéta 220 z lepiacej pásky.

Miša Chmeličková – Planéta 220 z lepiacej pásky.

Kitta, Kolčák, Ivan – obklopte sa pixelovou smršťou.

Kitta, Kolčák, Ivan – obklopte sa pixelovou smršťou.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: V slovenskom znení

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems