Hudba pod klenbami chrámov

| Pozvánky | 8. 9. 2014

Medzinárodná prehliadka historickej hudby na Gotickej ceste Ars Antiqua Europae In Via Gothica je ojedinelým podujatím, ktoré návštevníka sprevádza prostredníctvom starého umenia svetskými a cirkevnými architektonickými pamiatkami i  prírodným bohatstvom v regiónoch Gemera, Spiša a Abova.

Miesta jednotlivých koncertov s úžasným géniom loci každoročne umocňujú čaro historickej hudby v podaní renomovaných umelcov. Od 19. do 22. septembra zaznie deväť koncertov na miestach, pre ktoré autori hudbu pôvodne písali: v Evanjelickom kostole v Štítniku (19. 9.), v Andrássyho obrazárni v Krásnohorskom Podhradí a rožňavskej Katedrále Nanebovzatia Panny Márie (20. 9.), v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Dedinkách, gotickom Kostole Sv. Jána Krstiteľa v Lipovníku, Evanjelickom kostol Svätej Trojice v Dobšinej, ranogotickom kostole v Čečejovciach a Kaštieli Markušovce (21. 9.) a vyvrcholí v Kaštieli v Betliari (22. 9.).

Zuzana Bobriková

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudba pod klenbami chrámov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems