Divadlá obsadia centrum

| Pozvánky | 25. 8. 2014

Začiatkom septembra obsadí nielen centrum mesta Košice divadelné umenie v najrôznejších podobách. Ôsmy ročník Festivalu divadiel strednej Európy organizuje OZ Košické divadlo v spolupráci so Štátnym divadlom Košice a s podporou K13 – Košické kultúrne centrá, Košického samosprávneho kraja a Mesta Košice.

Prípravy festivalu prebiehajú v tomto roku v skromnejších podmienkach. „Napriek tomu bude program bohatý a naplní jeden z cieľov festivalu – priniesť divadelné produkcie aj do nedivadelných priestorov. Priláka tak čo najväčší okruh divákov nielen z radov milovníkov divadelného umenia, ale aj tých, ktorí do divadla nechodia vôbec alebo len sporadicky,“ uviedol riaditeľ festivalu František Ténai. Predstavenia sa budú hrať v priestore pred historickou divadelnou budovou, niektoré aj na jej javisku, ale aj na javisku zrekonštruovanej Malej scény ŠD a v Kasárňach/Kulturpark. Účinkovať budú divadelné súbory zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a premiérovoaj z Talianska.

Tak ako počas predchádzajúcich ročníkov, aj tento rok prinesie festival unikátne a netradičné divadelné predstavenia. „Výnimočné bude určite predstavenie Joplin hudobného divadla Capitol z poľskej Vroclavi či La Traviata v podaní Artemis Danza z talianskej Bologne,“ dodal Ténai.

Milovníci divadelného experimentu sa už v prvý deň festivalu vychutnajú premiéru druhej časti trilógie Svedectvo krvi, ktorej základom je divadelná hra jedného z najlepších súčasných slovenských dramatikov Karola Horáka. Prvá časť mala premiéru v decembri 2013 a zabodovala aj na 10. ročníku festivalu Nová dráma/New drama. Získala Zvláštnu cenu poroty za súhru hereckého kolektívu. Vstup na festivalové predstavenia je voľný, ale na produkcie uvádzané v priestoroch s obmedzenou kapacitou, sa budú lístky predávať v pokladni divadiel.

Svjatoslav Dohovič

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Divadlá obsadia centrum

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems