Deväťdesiat spokojných táborníkov

| Reportáž, T-Systems | 25. 8. 2014

Deti milujú slobodu, záhady a dobrodružstvá. Počas školského roka obyčajne nemajú čas na dlhé výpravy do okolia, skúmanie nezvyčajných miest či hľadanie nových zážitkov. No leto je na to ako stvorené.

Dospelí musia pracovať aj počas júla a augusta. Pre deti preto hľadajú finančne nenáročný a bezpečný program, ktorý aktívne vyplní ich voľný čas. Ideálnym kompromisom sú prímestské tábory. Po ceste do firiem odvezú rodičia svoje ratolesti na stanovené miesto, kde za ne preberú zodpovednosť skúsení animátori. Popoludní táborníkov opäť vyzdvihnú a pri večeri sa podozvedajú všetky novinky. Deti zamestnancov spoločnosti T-Systems Slovakia rozprávali o tancovaní so skupinou Outbreak, výlete do jaskyne Zlá diera či kŕmení exotických zvierat v ZOO.

Šport, tanec a šikovné rúčky

Prvého ročníka prímestského tábora spoločnosti T-Systems Slovakia sa zúčastnilo spolu deväťdesiat detí. Tri päťdňové turnusy mali rovnaký program, no vždy iných šikovných táborníkov. Športový deň preveril ich svaly a výdrž vo veselých súťažiach na dopravnom aj športovom ihrisku. Veľká olympiáda zasa ukázala, že silnejší, než jednotlivec, je fungujúci tím. Kreatívny a tanečný deň potešil všetkých budúcich umelcov. Dopoludnie bolo venované maľovaniu a po chutnom obede v reštaurácii čakali deti lektori z tanečnej skupiny. Malí šikovníci to v T-Systems Športovo-zábavnom areáli poriadne roztočili.

Na tábore sa našiel nejeden budúci umelec.

Na tábore sa našiel nejeden budúci umelec.

Tu pracuje moja mamka a môj ocko

Ďalší program bol venovaný dobrodružstvu. Celodenný výlet do jaskyne Zlá diera bol pre mnohé deti najsilnejším zážitkom celého tábora. Prehliadka podzemných priestorov s „čelovkou“ na hlave ukázala, kto je odvážny a kto sa naopak ešte stále bojí tmy. Ďalšie dni naplnili táborníkov novými vedomosťami. Najprv sa dozvedeli veľa zaujímavostí pri prehliadke centra Košíc a neskôr v lese pri košickom hrade a v jeho ruinách. Poznatky z histórie vystriedali novinky zo sveta techniky. „Súčasťou programu bola návšteva detí u nás ´doma´, v T-Systems Slovakia. Dozvedeli sa viac o firme, kde pracujú ich mamy a otcovia, navštívili niekoľko oddelení, serverovú miestnosť aj relax room. Na konci sa stretli so svojimi rodičmi, aby im vyrozprávali, čo všetko u nás stihli zažiť. Programom ich sprevádzal tím dobrovoľníkov, zamestnancov spoločnosti z rôznych IT oblastí,“ hovorí Katarína Trnová z komunikačného oddelenia T-Systems Slovakia. Zo sídla firmy sa deti presunuli do košickej ZOO, kde skvelý tábor zavŕšili opekačkou.

Celodenný výlet do Zlej diery potešil malých aj veľkých.

Celodenný výlet do Zlej diery potešil malých aj veľkých.

Táborníci si v priestoroch T-Systems Slovakia vypočuli zaujímavosti zo sveta IT.

Táborníci si v priestoroch T-Systems Slovakia vypočuli zaujímavosti zo sveta IT.

Stretneme sa opäť o rok

„Nápad dať dieťa do tábora, ktorý organizuje naša firma, sa mi hneď zapáčil. Je dôležité, aby vedeli, kde pracujú ich rodičia. Program bol taký pestrý, že mi môj Oliver ešte ani nestihol všetko porozprávať,“ hovorí s úsmevom manažérka pre podnikový vývoj Miriam Udodíková. Dopĺňa ju kolegyňa, procesná špecialistka Denisa Šimčáková: „Keďže si nemôžem vziať dvojmesačnú dovolenku, možnosť dať svojich drobcov do prímestského tábora určite využijem aj o rok. Deti si zamilovali detské ihrisko s križovatkami a páčilo sa im aj v jaskyni.“ Ľubomír Eröš, senior aplikačný manažér, uzatvára: „Tento benefit je naozaj skvelý. Deti boli v tábore veľmi spokojné, program sa im páčil a my sme ocenili zodpovedný prístup animátorov. Vrelo odporúčame tábor aj rodičom ,zvyšnýchʻ detí. Tie naše posledný deň cestou domov plakali, že už je koniec.“

Veronika Samková
Foto: archív T-Systems Slovakia

Prímestský tábor bol rozdelený na tri turnusy. Každého z nich sa zúčastnilo tridsať detí.

Prímestský tábor bol rozdelený na tri turnusy. Každého z nich sa zúčastnilo tridsať detí.

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deväťdesiat spokojných táborníkov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems