Mini

| Editoriál | 2. 6. 2014

Mala som tri roky. Otec nás mal postrážiť, ale v telke išiel futbal, takže v byte bola neobmedzená sloboda. Ročná sestra to ešte využiť nevedela, zase spala a mňa premáhala nuda. Čo si počnem? Inšpirovaná tým, čo otca hypnoticky priťahovalo, som si začala sama kopať loptu na chodbe. Celkom som sa vžila do roly futbalistu, až som sa spotila. Veľa som pila a po športovom výkone mi bolo treba cikať. A keďže som sa naozaj cítila ako skutočný futbalista, zrealizovala som to postojačky. Ocikala som seba aj všetko naookolo. V hrôze, že budem prichytená a trest ma neminie, som potopu „pozmývala“ svojimi nohavičkami, tajne ich hodila do koša na bielizeň a prezliekla sa. Keď som prišla akoby nič do obývačky skontrolovať stav zápasu, všetko bolo v poriadku. Ocko stále pozoroval futbal.

IMG_20140526_0005V to leto sme sa vybrali do Bulharska. V Škode 120 nás bolo aj s babkou a dedkom šesť kusov. Ale o tom inokedy. Najväčším zážitkom pre mňa nebolo more, ale medveď. Živý! Starý počerný Bulhar ponúkal azda ešte staršieho krotkého medveďa na pláži sťaby pútavú atrakciu. Deti sa s macom mohli fotiť, prípadne ho kŕmiť. Samozrejme, že moja mladá matka zo Slovenska chcela uloviť naj dovolenkový diapozitív a na vypelichaného medveďa ma vysadila. Bola som len plavkách a doteraz si na ten divný medvedí puch a drsnú srsť na holých nôžkach pamätám. Aj na ten strach, ktorý sme spolu s macom pri vzájomnom pohľade na seba mali. Zato mamka bola šťastím vysmiata.

Toť výber z mojich najsilnejších zážitkov z detstva. Nech sa lepšie naladíte na 9. číslo Zajtrajších novín, ktoré sme venovali téme deti.

Lucia Radzová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 9/2014. Foto: Nicol Urbanová

Fotografia z titulnej strany Zajtrajších novín 9/2014. Foto: Nicol Urbanová

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mini

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems