Mesto vyhlasuje súťaž o najkrajší letný balkón

| Mesto Košice, Súťaže | 30. 6. 2014

Do zveľaďovania Košíc sa môžu zapojiť aj obyvatelia mesta žijúci vo všetkých mestských častiach. Stačí, ak v rámci svojich možností vysadia pekné kvety a zeleň na svoje balkóny.

„Košičania by takýmto skrášlením mestu veľmi pomohli,“ povedala nám Marta Popríková, námestníčka riaditeľa Správy mestskej zelene v Košiciach. „Možností, čo konkrétne by mohli na balkóny ľudia vysadiť, je veľa, môžu to byť petúnie, muškáty a iné rastlinky, fantázii sa medze nekladú. Osobne odporúčam trvalky, ľudia by tak nemuseli sadiť kvety na balkóny každý rok.“ Aby naše mesto vyzeralo ešte krajšie ako teraz, vyhlasuje primátor mesta Košice súťaž o najkrajší letný balkón metropoly východu. Zapojiť sa môžu všetci Košičania a odborná porota vyhodnotí súťaž a vyberie tri najkrajšie balkóny na konci augusta. Odmenou pre víťazov budú hodnotné ceny:

1. miesto: poukaz na nákup rastlinného a doplnkového záhradného materiálu podľa vlastného výberu v predajniach Správy mestskej zelene v Košiciach v hodnote 130 eur. Všetko, čo si výherca vyberie, mu odborne vysadia do jeho vlastných kvetináčov, ktoré mu potom dopravia až domov.

2. miesto: poukaz na nákup rastlinného a doplnkového záhradného materiálu podľa vlastného výberu v predajniach Správy mestskej zelene v Košiciach v hodnote 100 eur.

3. miesto: poukaz na nákup rastlinného a doplnkového záhradného materiálu podľa vlastného výberu v predajniach Správy mestskej zelene v Košiciach v hodnote 70 eur.

Každý súťažiaci musí najneskôr do 25. augusta poslať fotografiu balkóna, s ktorým chce súťažiť, adresu bydliska a kontakt na komunikacne@kosice.sk. Súťaž bude vyhodnotená v septembri.

Informovalo Mesto Košice


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Mesto vyhlasuje súťaž o najkrajší letný balkón

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems