Svadobné handmade

| DIY, Móda | 16. 5. 2014

Na ten svoj najkrajší deň sa každá nevesta pripravuje po svojom. Niektorá si to chce iba užiť a všetky povinnosti presunie na agentúru či rodinu a iná si rôzne vecičky vytvorí sama. Hoci vlastnoručná výroba stojí čas aj energiu, výsledok všetkých utvrdí, že svadba nemusí byť len formalita zhotovená podľa šablóny.

Odkazovač a fotoalbum

Slová venované na spomienku. Zapísané v zošite, ktorý kedykoľvek otvoríme, usmejeme sa. Svadobný odkazovač môžeme kúpiť alebo si vyrobiť. Na prírodný hnedý zošit nalepíme lepenku natretú tabuľovou farbou, fixkou na tabuľu vytvoríme nápis a pri ďalšom zdobení povolíme uzdu fantázii. Rovnako môžeme postupovať aj pri výrobe svadobného albumu, do ktorého tak vložíme nielen fotografie, ale aj kúsok seba.

2 copy

Tabuľové menovky

Pri organizovaní svadieb myslíme na každú maličkosť a aj na to, že úvodný chaos na hostine nie je vítaný. Vyhneme sa mu vďaka menovkám, čo každému ukážu svoje miesto. Pri troche šikovnosti si ich vyrobíme sami pomocou tvrdého papiera, tabuľovej farby a kriedy.

1 copy

Gabriela Kuchárová
Foto: autorka

Svadobné pierko

Nič proti klasickému zelenému krušpánu, na východe známemu ako budzbanek, ale v tomto svadobnom pierku ho nenájdete. Tvoria ho saténová stužka a jemná čipka, obe smotanovej farby a červené srdiečko z galantérie. Textílie k sebe prišijeme jemným stehom alebo použijeme lepiacu pištoľ. Handmade pierko vyjde na približne 50 centov.

DSC_0429 copy

Vintage vázička

Čipka alebo krajka, fľaštička od olív, lepidlo, nožnice, sisalový špagát. Strihneme, nalepíme, uviažeme a svadobná vintage vázička môže zdobiť slávnostný stôl. Vyrobte si ich viacero a do každej vložte len jeden kvet. Čipkovaná váza nájde svoje miesto aj po svadbe. Potešia sa ňou hlavne romantické duše.

vaza

Lucia Radzová
Foto: autorka

Vaše ohlasy a názory na články v Zajtrajších novinách, či na samotné noviny, alebo spoločenské témy, môžete posielať na info@zajtrajsienoviny.sk.
Z uverejnených listov čitateľov vyberieme jeden, ktorý získa konzumné v košickej raňajkárni Rozprávka v hodnote 10 eur.

Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Svadobné handmade
  1. […] Májový čas lásky sa nedá odignorovať. Hlavne, keď máme v redakcii dve svadby po sebe. A prečo by sme ignorovali to najkrajšie v našich životoch? My sa radšej podelíme! Napríklad tipmi na svadobné vecičky,  hľa, tuto podo mnou. […]

    Komentoval Krasota | Zajtrajšie noviny dňa 16.05.2014 o 17:54:18Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems