Košickí bábkari vás vezmú do pekla

| Pozvánky | 15. 2. 2014

Bábkové divadlo v Košiciach uviedlo v piatok 14. februára 2014 veselú bábkovú hru pre najmenších Čert a Kača. Inscenácia režisérky Petronely Dušovej vychádza zo známej českej rozprávky Boženy Němcovej, ktorá už bola mnohokrát spracovaná divadelne, operne aj filmovo. Košické spracovanie prináša nový pohľad na známu rozprávku ako na večný mužsko-ženský alebo žensko-mužský konflikt s humornou nadsádzkou.

Deti sa zoznámia s hádavou a papuľnatou Kačou, ktorá by sa iba zabávala a najradšej zo všetkého stále tancovala. Ale s neupravenou a zafúľanou dievčinou nikto tancovať nechce. Kača je však tancom natoľko posadnutá, že sa rozhodne tancovať hoc aj s čertom. A čuduj sa svete, ten sa zjaví ako skvelý pánko a tanečník. Avšak, keď chce čert odísť, odrazu sa mu na krk zavesí Kača a nechce ho pustiť. Čertovi tak nezostáva nič iné, len sa do Pekla vrátiť aj s ňou. No aj v Pekle by Kača najradšej rozkazovala a zabávala sa, a tak ju čert musí odniesť späť. Oslobodí ju valach Miško, ktorý ju vezme z pliec čerta. Ale Kača to vôbec nebude mať jednoduché. Jej premena od lenivej a papuľnatej ku novej a polepšenej dievčine, ktorá je schopná obetovať sa pre druhého, bude pre detského diváka poučná.

Ako k tejto premene Kače dôjde, uvidíte na predstaveniach Bábkového divadla v Košiciach. Prežijete veľa dobrodružných okamihov, ale aj humorné zápletky. „Sme radi, že náš repertoár obohatila ďalšia klasická rozprávka, aj keď je trochu zmodernizovaná pre 21. storočie a veríme, že si nájde cestu k divákovi,“ dodáva umelecký šéf divadla Ivan Sogel.

K umeleckému zážitku dopomáha aj skvelá hudba známeho košického hudobného skladateľa Mariána Čekovského, ktorú nahrali Kandráčovci. Inscenácia sa stala súčasťou repertoáru a diváci si ju budú môcť pozrieť v pravidelných reprízach.

Radovan Kurilko

Súťažiť o lístky na Čerta a Káču môžete TU.

uputavka Cert a Kaca


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košickí bábkari vás vezmú do pekla

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems